KOBİ’ler Ziraat Bankası’nın kredi olanaklarıyla rahatlıyor

Ziraat Bank KOBİ Değer Kredisi

Ülkemizin üç kamu bankasından biri olan T.C. Ziraat Bankası A.Ş. sunmuş olduğu krediler ile KOBİ’lere destek olmaya devam ediyor.

Kurulduğu ilk yıllarda Osmanlı Devleti için esnaflara ve işyerlerinin nakit ihtiyacına yardımcı olmaya kendine görev edinen T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ilk günkü aşkıyla KOBİ ve işletmelere imkan sağlıyor.

2. KOBİ Değer Kredisi fırsatları devam ediyor

T.C. Ziraat Bankası A.Ş., devletimiz ekonomi kurmaylarının birkaç ay önce başlattığı KOBİ Değer Kredisi 2 için düğmeye basarak bu kredi fırsatını müşterilerine sundu. Bankanın resmi internet sitesinden başvuru yapabilen esnaf ve KOBİ’ler, KOBİ Değer Kredisi’nin hem birincisinde hem de ikincisinde büyük ilgi gösterdiler.

Banka web sitesinde KOBİ Değer Kredisi 2 için, ‘Ülkemizdeki üretim ve ticaret başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren ekonominin can damarı KOBİ’lere yönelik uygun koşullarda işletme sermayesi finansman desteği sağlanması amacıyla KOBİ Değer Kredisi-2 ürünümüz uygulamaya alınmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

KOBİ Değer Kredisi-2 kimleri kapsıyor?

Üretim ve ticaret alanları öncelikli olmak üzere tüm reel sektör, esnaf, işletme ve KOBİ’ler bu krediye başvurabiliyor. Banka açıklamasında, yıllık net karı 125 milyon liraya kadar olan KOBİ’lere Kredi Garanti Fonu tarafından maddi destek verileceği ifade edildi.

Ziraat Bankası’ndan yapılan resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Ciro ve faaliyet alanına göre azami 5 milyon TL’ye kadar işletme kredisi  kullandırılabilecektir. Anaparası 6 ay ödemesiz olmak üzere toplam 36 ay vadeli, aylık eşit taksitli ve %2 kefalet komisyonu ile kullandırılacak. KOBİ Değer Kredisi-2 faiz oranı aylık %1,54, yıllık %18,48 olarak belirlenmiştir.”

KOBİ Değer Kredisi 2’den faydalanmak isteyen kişi, kuruluş ve işletmeler başvurularını en yakın Ziraat Bankası şubelerinden yapabiliyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.