Yerli Üretime ağırlık veren KOBİ’ler kazanacak

KOSGEB'ten yerli ve milli üretime destek

KOSGEB’ten 2019 takvim yılında KOBİ’lere 2.25 milyar lira destek sözü geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 100 Günlük Eylem Planı’nın küçük ve orta ölçekli işletmeler için en önemli satırbaşlarından bir tanesi yerli ve milli üretimin desteklenmesi konusuydu.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde yapılacak yerli ve milli üretim ile ilgili tüm çalışmalara KOSGEB aracılığıyla KOBİ’lere imkan ve destek verileceği kamuoyuna duyuruldu.

Konuyla alakalı Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı Cevahir Uzkurt, desteklerde yerli üretim yapan KOBİ’lere öncelik tanınacağını beyan etti. Uzkurt beyanının devamında “Yerlileştirme ve millîleştirme politikamızın bir gereği olarak, ithal ürünlerin Türkiye’de üretilmesi konusu KOSGEB’in odaklanacağı en büyük alanlardan biri olacaktır. Bununla birlikte teknolojik dönüşümünü, yüksek teknolojik alanlara evrilme adına orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında geliştirmiş ve üretim için destek isteyen KOBİ’lerimize de önemli oranlarda destek sağlayacağız. Ayrıca ‘ihracat ve katma değeri yüksek üreteceğim’ diye beyanda bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerimizi desteklerimizden yararlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerde yapılacak tanıtım toplantısıyla KOSGEB yeni destek programlarını açıklayacaklarını söyleyen Uzkurt, “Teknolojik gelişimini tamamlamış, AR-GE çalışmaları bitmiş teknolojik ürünlerin üretimi için ikinci defa çağrıya çıkacağız. Burada da firmalarımızın ortaya çıkardığı prototiplerin Türkiye’de üretimini sağlamak üzere ciddi destek vereceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

KAYNAK: Kobilgi Haber Merkezi

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.