Meclis, ekonomi gündemiyle toplanıyor

TBMM, ekonomide yaşanan sıkıntılı dönemi atlatmak amacıyla 23 Haziran seçimleri öncesi AK Parti kurmaylarının hazırladığı torba yasayı görüşmek üzere toplanıyor.

Meclisin gündemine gelen ekonomi torbasının içerisinde turizm teşviklerinden Merkez Bankası’nın ihtiyaç akçesine kadar birçok alanda yasal düzenleme yapmayı planlıyor.

Başkan Erdoğan’ın katıldığı oturumda tamamlanacak

23 Haziran İstanbul seçimi öncesinde yapılacak oturumlarla son şeklin verileceği 4 tane yasa teklifinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla yasalaşmış olacak. Yasa tekliflerinin en can alıcısının ekonomi alanında olduğu bildirilirken Merkez Bankası’nın ihtiyaç akçesinin hazineye devride karara bağlanacak.

Bayram öncesi tamamlanması düşünülüyor

Meclis’in yasalaştırmayı planladığı düzenlemelerin bayram öncesi bitirilmesi düşünülürken teklifle ilgili tüm kurumlar ve bakanlıklardan bilgi istendi. Merkez Bankası’nın ihtiyat akçesinin hazineye aktarımını sağlayan düzenlemelerin yapılması ve yasal altyapının düzenlenmesi gerekiyor.

Enerji borçları, turizm teşvikleri de görüşülecek

Torba yasada enerji şirketlerinin borçlarının yapılandırması, köprü geçiş ücreti borçları, turizm teşviklerinin düzenlenmesi, Kapadokya’nın Korunması ile ilgili teklifte görüşülmesi düşünülüyor. Torba genişliğini kurum ve bakanlıklardan gelecek önerilerle kesinleşmesi düşünülüyor. Pakette yeni askerlik sistemi de görüşülecek.

Teklifin yasalaşmasının ardından TBMM’nin bayram nedeniyle tatile girileceği İstanbul seçimlerinin ardından Temmuz ayına kadar tatile gireceği bildirildi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.