Hükümetten Yerli Üretime TAKSİT desteği

Hükümet, cari açığı kapatmak, yerli üretilen televizyon satışlarını artırmak için taksit sayısını fazlalaştırma yöntemini planlıyor. Şimdi gündemde taksit sayısını 6’ya çıkarma var.

Devletimiz yerli ve milli üretime destek olmak adına her alanda işletmelere yardımcı olmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın ortaklaşa yaptığı çalışmayla TV satışlarındaki kredi kartına 3 taksit imkanının yerli ürünlerde 6’ya çıkarılmasını planlıyor. Böylece yerli TV satışlarının yüzde 20 oranında artması hedefleniyor.

Geçen yılın ortalarından itibaren ekonomideki sıkıntı yaşanmaya başlanmıştı. ÖTV indirimiyle beyaz eşya sektörü hareketlenmeye başladı. Yerli TV satışlarındaki taksitlendirme ile ilgili alınacak kararla hem yerli üretici güçlenirken hem de piyasaların hareketlenmesi sağlanacak.

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, yerli ürünlerdeki taksit sayısı artışının sektöre yansımasının olumlu olacağını söyledi.

Yerli TV ve elektronik üreticisi Sunny’nin Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, sadece yerli üreticileri kapsayacak taksit sayısının artırılması uygulamasının ithal markalardan yüzde 20 pay elde edeceğini söyledi.

Dayanıklı Tüketim ve Beyaz Eşya Perakendecileri Derneği Başkanı Ali Yıldız ise, özellikle Koreli TV markalarının tüketici tarafından tercih edildiğini, yerli markalar için taksit sayısının artırılmasıyla durumun değişeceğini söyleyen Yıldız, “Nakit sıkışıklığı yaşadığımız bu günlerde tüketici için fiyatın yanında ödeme kolaylığı da satın almada belirleyici oluyor. Taksit düzenlemesiyle yerli TV satışları en az yüzde 15 yukarı çıkar. İthal TV yerine yerli TV tercih edilir” diye konuştu.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.