Bir merakla başladı, şimdi 7 ülkeye ihraç ediyor

Sosyal medyada gördüğü süs tavuğu merakı ile kendi işini kurdu. Merakı zamanla yurt dışına ihraç yapmasına vesile oldu.

Tokat’ta hayatını sürdüren girişimci Adnan Demir, merak duyduğu süs tavuğu besiciliği ile iş sahibi oldu. Şimdilerde süs tavuklarını 7 ülkeye ihraç ediyor. Adnan Demir, sosyal medyada sörf yaparken süs tavukları ile ilgili paylaşımlar dikkatini çekti. Bu merakı daha da artarak süs tavukları ile ilgili video ve resimleri incelemeye ve paylaşmaya başladı. Demir bununla da kalmayıp küçük bir çiftlik kurdu. Genç girişimci hobi olsun diyerek başladığı işi kısa bir zamanda büyüterek hem kendi işini kurdu hem de sektör haline getirdi.

Hobim olsun dedi iş sahibi oldu

Adnan Demir, “2016 yılında bu işe hobi olarak başladım. Hayvanlara karşı bir ilgim olduğu için evimde 6 tavuk bir horoz beslemeye başladım. Zamanla süs tavuklarını çoğaltmak isteyerek farklı bölümleri olan kümesler yapıp farklı ırklar üretmeye çalıştım. Şu anda süs tavukları cinsinden 27 tane farklı ırk ve 350 civarında hayvan var.” dedi.

Yumurtalar Tokat’tan dünyaya yayılıyor

Tavuk besicisi Adnan Demir, Tokat’ta ürettiği tavuk yumurtalarını dünyaya ihraç ediyor. Demir, “elimde bulunan ırkları insanlar kendi evlerinde, bahçelerinde büyütmek ve hobi amaçlı beslemek için beni arayarak talepte bulundular. Şu anda sipariş üzerine Türkiye’nin her tarafına yumurta gönderiyoruz. Yurt dışına da sipariş üzerine yumurta gönderebiliyoruz. Şimdilerde ülke dışından 7 farklı ülkeye yumurta ihraç ediyoruz. Ülkemize ekonomik açıdan katma değer sağlıyoruz” diye söyledi.

Adnan Demir, süs tavuğu işini geliştirerek üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.