ÖTV ve KDV indirimi 3 ay uzatıldı

2018 Ağustos ayında dolardaki kur dalgalanmasıyla başlayan, sonrasında döviz kurlarının aşırı yükselmesini bahane eden fırsatçıların yapmış olduğu zamlarla Türkiye ekonomisi çok yıpranmıştı. Devletimizin aldığı kararlar sayesinde ve halkımızın bilinçli davranmasıyla ekonomiye yapan saldırı püskürtülmüş oldu.

Enflasyonla mücadele kapsamında alınan önlemler kapsamında beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde 31 Aralık 2018’e kadar geçerli olmak üzere ÖTV ve KDV indirimi uygulanmıştı. 2018 yılının son bulup 2019 yılına girmemize saatler kala Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan açıklama geldi. Bakan Albayrak resmi twitter hesabından yaptığı açıklamayla 2019 yılının ilk üç ayında da ÖTV ve KDV indirimlerinin devam edeceğini tüm kamuoyuna duyurdu.

Berat Albayrak twitter hesabında;

“Enflasyonla Topyekun Mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek olan ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

ÖTV ve KDV indirimlerinin devam etmesi ile bu fırsatı kaçıran vatandaşlarımız için güzel bir haber oldu. Bu haber otomotiv yada beyaz eşya alımını son güne bırakan kişiler ve bu sektörde faaliyet gösteren firmalar tarafından sevinçle karşılandı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.