ÖTV ve KDV indirimi 3 ay uzatıldı

DuyurularEkonomiVergi

2018 Ağustos ayında dolardaki kur dalgalanmasıyla başlayan, sonrasında döviz kurlarının aşırı yükselmesini bahane eden fırsatçıların yapmış olduğu zamlarla Türkiye ekonomisi çok yıpranmıştı. Devletimizin aldığı kararlar sayesinde ve halkımızın bilinçli davranmasıyla ekonomiye yapan saldırı püskürtülmüş oldu.

Enflasyonla mücadele kapsamında alınan önlemler kapsamında beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde 31 Aralık 2018’e kadar geçerli olmak üzere ÖTV ve KDV indirimi uygulanmıştı. 2018 yılının son bulup 2019 yılına girmemize saatler kala Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan açıklama geldi. Bakan Albayrak resmi twitter hesabından yaptığı açıklamayla 2019 yılının ilk üç ayında da ÖTV ve KDV indirimlerinin devam edeceğini tüm kamuoyuna duyurdu.

Berat Albayrak twitter hesabında;

“Enflasyonla Topyekun Mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek olan ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

ÖTV ve KDV indirimlerinin devam etmesi ile bu fırsatı kaçıran vatandaşlarımız için güzel bir haber oldu. Bu haber otomotiv yada beyaz eşya alımını son güne bırakan kişiler ve bu sektörde faaliyet gösteren firmalar tarafından sevinçle karşılandı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , ,

You May Also Like

Yeni Projelere ve Girişimci Ruhlara Müthiş Destek
İşletmeler Taşıt Tanıma Sistemiyle tasarruf ediyor

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular