Halkbank’tan Altına Dayalı Kira Sertifikası

EkonomiFinans

Halkbank A.Ş, Hazine ve Maliye Bakanlığı güvencesi ile ihraç edilecek Altın Tahvili, Altına dayalı kira sertifikası talep toplama günleri düzenliyor.

Halkbank A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen altın talep toplama günlerinde yastık altında bekleyen fiziki altınları ekonomiye kazandırmak hedefleniyor. Ekonomiye kazandırılırken de vatandaşların devlet güvencesinden yararlanmasına dikkat ediliyor. Halkımızın yastık altında bekleyen çeyrek, yarım, cumhuriyet altını, gram altınları vb. ziynet eşyalarını kendilerine en yakın Halkbank A.Ş şubesine getirerek faizli ya da faizsiz altın tahvili seçeneklerinden birinden yararlanma olanağı sunuyor. Halk Bankası A.Ş’nin avantajlı fırsatlarından bir tanesi de yastık altındaki altınlarını bankaya getirip hesap açtıran müşterilerine devlet güvencesiyle yıllık % 2.40 oranında kazanç elde etmesi sağlanıyor. Bu kazançtan faydalanmak istemeyen müşterilere de vadesiz hesap açtırarak altınlarının ya da ziynet eşyalarının çalınma riski ortadan kalkmış oluyor.

Halkbank A.Ş, Hazine ve Maliye Bakanlığı güvencesi ile ihraç edilecek Altın Tahvili, Altına dayalı kira sertifikası talep toplama günleri düzenliyor. Talep toplama günleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca duyurulan tarihler arasında yapılıyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber Merkezi

Tags: , , , , ,

You May Also Like

Türkiye’de 100 günde KOBİ’ler için neler olacak?
KOBİGEL-KOBİ Programından 743 Milyon TL Kaynak

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular