Zyxel Anadolu’nun dijitalleşmesine destek veriyor

Zyxel yapmış olduğu Akademi Programı’nın yanı sıra kanal yapısındaki güçlendirme ile Anadolu’nun dijitalleşmesine destek vermeyi amaçlıyor.

KOBİ veya büyük işletmelerin artan rekabet ortamında ayakta durması dijitalleşmesinin artmasıyla olacağını belirten Zyxel, kurduğu Zyxel Akademi projesiyle Anadolu insanına dijital destek veriyor.

Teknolojik partnerler uzmanlaştırılacak

Proje sayesinde şahsi çalışan ağ uzmanlarına yatırım yapmak hedeflenirken birlikte çalıştıkları teknolojik partnerler de uzmanlaştırılmış olunacak. Proje ile ilgili konuşan Zyxel Türkiye Kanal Müdürü Tuğba Şişik, “Saha personelimizin güncel çözümlerimiz hakkında geniş bilgi birikimine sahip olması ve projelerde doğru teknolojiyi yani doğru ürünleri konumlandırması müşteri memnuniyetini en uç noktaya taşıyor. Hayata geçireceğimiz “dijital dönüşüm projeleri” ile ülkemizin dijitalleşme sürecine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Eğitim portalı iş ortaklarımızın işi kavramasını sağlayacak

Şişik, yapmış oldukları eğitim portallarında ürün bilgisi, sertifika programları ve etkili satış tekniklerinin yanı sıra 7/24 erişim kolaylığı ile uzaktan eğitimin son versiyonlarını kullandıklarını söyledi. 2018 Haziranında başlayan proje Türkçe içeriği, yüzden fazla sadeleştirilmiş ürün ve teknoloji sunumunun anlaşılmasını sağlıyor.

2019 sonunda 1000 sertifika vermeyi hedefliyoruz

Zyxel Akademinin 10 ayrı eğitim ve sınav içeriğinin yanı sıra ürün ve çözüm bilgisi, teknolojik açıdan başarılı projeler anlatılıyor. Zyxel ile iş yapan kişiler gördükleri akademik eğitimden sınav oluyorlar. Sınavlara en fazla 3 giriş hakkı bulunan partnerler başarılı oldukları takdirde sertifika sahibi oluyorlar. Partnerlerimiz ve BT yöneticilerinin almakta zorunlu olduğu programı 2019 sonuna kadar 1000 kişinin alması hedefleniyor.

Projeyi uzaktan eğitimde deneyim sahibi ABI firmasıyla denediklerini belirten Şişik, Anadolu’da Zypartner oranını artıracak etkinlikler yapılacağını söyledi.

Anadolu’ya Adana’dan açılacağız

2018 de programın çok başarılı olduğunu, partner sayısının arttığı gibi iletişimlerinin de kuvvetlendiği vurgulandı. Donanımlı yeni nesil ağ teknolojileri uzmanlarının kaliteli hizmetiyle iş hacminin arttığı ifade edildi.
Anadolu’nun dijitalleşmesi adına Gaziantep, Adana, Bursa, İzmir, Diyarbakır, Trabzon, Konya’da Zyxel Türkiye’nin organizasyonlar yapacağı, bu illerdeki bayiler ile iletişim halinde olunacağı ve ilk organizasyonun Adana’da yapılacağı bildirildi.

Firmaya göre dijital dönüşüm reçetesi verilmeli

Bu yıl Zyxel’in 30. yaşını kutlayacaklarını hatırlatan Şişik, “Bugüne dek global anlamda 700.000’den fazla KOBİ ve işletmenin bağlantı problemlerini çözdük, 100 Milyon civarında son kullanıcıya ulaştık. Yeni yapılanma ile özelikle Anadolu’da her firmanın rekabet avantajı elde etmesi için kendine özgü dijital dönüşüm reçetesini yazmasına destek olacağız. Bunun için gerekli donanım ve yeteneğe sahip bir istihdam havuzu oluşturuyoruz. Anadolu’da her ölçekten şirketin, özellikle KOBİ’lerimizin dijitalleşme yolunda atacakları adımları hızlandırmalarına yardımcı olacağız. Ülkemizin dijitalleşme seviyesini artıracağına inanıyoruz. Türkiye’deki tüm işletmeleri geleceğe hazırlamak üzere yola çıktık.” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.