Ziraat Bank, çiftçiye 3 ayrı kredi olanağı sunuyor

Kuruluş tarihi Osmanlı’ya kadar uzanan Ziraat Bankası, adına yakışır şekilde çiftçi ve üreticilere yaptığı desteklere sunduğu 3 ayrı kredi imkanıyla devam ediyor.

Ülkemizin 3 kamu bankası arasında yer alan Ziraat Bankası, müşterilerine zor zamanlarında sunduğu hizmetler ile adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Tarıma, üreticiye 3 farklı kredi olanağı

Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf, çiftçiler ve üreticiler için 2019 itibariyle kredi paketlerinin hayata geçirildiğini ifade etti. Yılbaşında Seracılık Kredi Paketi’nin devreye girdiğini aktaran Pişmaf, “Kısa sürede bu kapsamda 65 ilimizden 1 milyar TL’ye yakın talep aldık ve henüz asıl yatırım döneminin başında olmamıza rağmen yaklaşık 400 milyon lira kredi kullandırdık.” diye konuştu.

Orman köylülerine de imkan sağladık

Nisan ayında ise Orman Köyleri Kredi Paketi’nin devreye girdiğini aktaran Pişmaf, “Bu kredi paketi ile orman köylerinde yaşayan ve tarımsal üretim yapmak isteyen kişilerin arıcılık, mantar yetiştiriciliği ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği konularında yapacakları yatırım ve üretimin finansmanını amaçlıyoruz. 100 bin liraya kredi kullandırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Tarım, bankamız için çok önemli

Ziraat adına yakışır şekilde tarıma ve çiftçiye çok önem verdiklerini, kredinin dışında, hibe ve desteklemelerde aracı olduklarını hatırlatan Pişmaf, “Tarım sektöründeki müşterilerimizin sayısı 2 milyonun üzerindedir. Bankamızca kredi kullandırılan üretici sayısı ise 700 bine yaklaşmış; üreticimize kullandırdığımız krediler 62,3 milyar liraya ulaşmıştır. Bizim için tarım bankacılığı, ülkemizin geleceği için stratejik ve milli bir meseledir.” cümlelerini kullandı.

Teknik destekler de veriyoruz

Pişmaf, üretim yapan çiftçilere alacakları kredi, hibe, destekleme ve teşviklerin içeriği ile ilgili danışmanlık hizmeti de sunduklarını belirtti. ‘Genç Çiftçi Akademisi’ projesini 2018 sonunda başlattıklarını söyleyen Pişmaf, “Ziraat fakülteleri ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiğimiz projemiz kapsamında teknik eğitim ve girişimcilik eğitimi veriyoruz.” dedi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.