Yemek kartlarındaki yemek bedelleri güncelleniyor

Ekonomi

İşverenlerin çalışanlarına yemek alternatiflerinden faydalanmaları amacıyla sağladıkları yemek kartları gelişen teknolojiyle birlikte günden güne avantajlarını arttırarak cazip hale geldi.

Yemek kartlarıyla hem personelinizi memnun etmiş olursunuz hem de maddi anlamda tasarruf yapmış olursunuz. 2019 yılının ilk dakikalarından itibaren devletimizin mükelleflerden almış olduğu vergi kalemlerinde değişikliğe gidildi. Vergilerdeki değişimin yanı sıra işletmelerin yemek maliyet oranlarının artması yemek kartlarındaki yemek bedellerinin de değişmesine sebep oldu.

Yemek bedellerindeki artış nedeniyle işletmeleri kaçırmamak adına yemek kartı sağlayıcıları vergiden muaf olma gibi cazip alternatifler sunmaktadır. Yemek kartı sağlayıcıları, 305 sıra nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği göz önünde bulundurularak işverenlere vergiden istisna günlük yemek bedeli belirlendi.

Müteşebbisler yemek yardımlarını yemek kartlarıyla yaptıklarında SSK İşveren Hissesi, SSK İşçi Primi, Gelir Vergisi ve Damga Vergisinden muaf oluyorlar. Yemek bedelini yükselttiğinizde vergiden indirim sağlamış olduğunuz gibi çalışanlarınıza da olumlu şekilde motivasyon sağlamış oluyorsunuz.

Günlük Yemek Bedelini artırmanız size ne kazandırır?

Günlük Yemek Bedelini artırmanız öncelikle Gelir Vergisi, Damga Vergisi gibi vergilerden % 100 oranında indirim kazanmanızı sağlar. Bunun yanında çalışanlarınıza anlaşmalı yerlerden istediği her hangi bir yemeği huzurla yemesine fırsat vermiş olursunuz.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , ,

You May Also Like

Liseli gençler Girişimci oluyor
Kredi yapılandırmasıyla şirketler nefes aldı

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular