Yapı Kredi Faktoring KOBİ’lere kolaylıklar sağlıyor

Faktoring şirketleri arasında Finansal Kurumlar Birliği birlikteliğinde başlatılan “Ticaret Zinciri Finansmanı” dijital platformuna adını yazdıran birinci faktoring şirketi ünvanını Yapı Kredi Faktoring aldı.

Şirketten yapılan açıklamada bünyesinde bulunan müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına, ticari işlemlerin hızı ve kolaylığını artırmak için web sitesinin yenilik ve işlevsellik açısından artırıldığı söylendi.

Açıklamayı Genel Müdür Çöteli yaptı

Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, KOBİ’lerin ticarette kullandığı finansmandan çok faydalanması için kurdukları Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformunun kendileri için çok ehemmiyetli olduğunu, platform sayesinde KOBİ’lerin ucuz finansman bulmasının kolaylaşacağını vurguladı.

Çöteli, şöyle devam etti:

“Yapı Kredi Faktoring olarak geleneksel tedarikçi finansmanını bir faktoring çeşidi olarak yıllardır uyguluyor ve pek çok KOBİ’mizi bu ürünle buluşturuyoruz. Öte yandan Ticaret Zinciri Finansmanı dijital platformunu, dijitalleşmeyle birlikte değişen iş yapış şekillerinin bir gereksinimi ve sektörümüze heyecan katan bir gelişme olarak görüyoruz. Binlerce alıcı ve satıcıyı buluşturacak bu sistem, sadece finansman sağlamakla kalmayıp faktoring alacak yönetimi, tahsilat takibi ve garanti hizmetini dijital ortama taşıyacak ve böylelikle KOBİ’lerimize değer katacak. 17 yıldır sektördeki liderliğini sürdüren öncü bir kuruluş olarak, bu yepyeni platformda ilk işlemlerden birini gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

Müşterilere yeniliklerle anında tanışacak

Yapı Kredi Faktoring olarak dijitalleşen dünyada müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına web sitelerini yeniden düzenlediklerini aktaran Çöteli, “Dijitalleşme, mevcut iş yapış şekillerini dönüştürürken yeni fırsat ve avantajlar yaratıyor. Sektörün lideri olarak biz de müşterilerimizin dijital dünyanın sunduğu imkânlardan daha fazla yararlanmaları gerektiğinin bilinciyle, bu alana yatırımlarımızı sürekli olarak artırıyoruz. Dijitalleşme doğrultusunda önemli bir adımı web sitemizi yenilemekle gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

Kullanıcılarımıza kolaylık sağlamayı amaçladık

Yapı Kredi Faktoring yenilenen web sitesinin fonksiyonları ile müşterilerine kolay hizmet sunmayı hedeflediklerini aktaran Çöteli, “Web sitemiz içerisinde bulunan online işlemler platformuyla müşterilerimiz, çek, senet, temlik alınan faturalar gibi birçok belgeyi tek tıkla görebiliyor, kesilen faturalarının detayına, hesap ekstrelerine ve BA/ BS formu düzenlemek için faturayla tutar mutabakatlarını yapabilecekleri ekranlara kolayca ulaşabiliyor. Henüz faktoringle tanışmamış şirketler faktoring imkânları hakkında web sitemiz üzerinden kapsamlı bilgiye ulaşabiliyor, duyurularımızı anında takip edebiliyor.”

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.