Yakın zamanda “Türkiye Emlak Katılım Bankası” açılıyor

Ülkemiz son bir kaç yılda hem sınır komşularının yaşadığı sorunları çözmek için canı gönülden çalışırken hem de ülke ekonomisinin yaşadığı dar boğazı aşmak için var gücüyle çalışıyor.

Gelinen son 6 aylık zaman diliminde ekonomiye yapılan kur saldırıları, dövizin yükselmesini fırsat bilen çıkar çevrelerinin yaptığı zamlarla vatandaşlarımız çok zorlandı. Bu saldırılara rağmen başta başkan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetin bütün bakanları ve halkımız kararlı duruş sergilemeye devam ediyor. 2023 yılı hedeflerine ulaşmak için ekonomiyi canlı tutmak adına hükümetten destek ve teşvik hamleleri ardı ardına atılmaya devam ediyor.

Bu hamlelerden bir tanesi de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandı. Bakan Kurum, “Türkiye Emlak Katılım Bankasını çok yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle hizmete açmayı planlıyoruz.” dedi. Bakan Kurum, bankacılık alanında özellikle katılım bankacılığına yeni bir soluk getirmek için Türkiye Emlak Katılım Bankası’nı faaliyete geçirmeye hazırlandıklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “2023’e Doğru Türkiye’de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı”na katıldı. Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın 93 yıllık mirası ve tarihi olduğunu belirten Kurum, “Bankanın tekrar faaliyete başlaması için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bankanın temel stratejilerini, müşteriye ulaşacağı kanalları ve sunacağı hizmet gruplarını belirledik. Nihai noktaya geldik.” dedi.

Kurum, “Türkiye Emlak Katılım Bankasını çok yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle hizmete açmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.