Ülkemize 20 otel açıp, 100 milyon Euro yatırım yapacak

İspanya merkezli otel zincirleriyle ön plana çıkan Barcelo Hotel Group, gelecek 5 yıllık zaman zarfında ülkemizde 100 milyon Euro tutarında yatırım yapmayı planlıyor.

Yatırım ile ilgili görüşleri alınan Barceló Hotel Group Türkiye Genel Müdürü Hasan Ekmen, 5 yıllık süreçte 20 otel açmayı hedeflediklerini, açılışını yaptıkları Barceló Istanbul Hotel’e toplam 7 Milyon Euro harcadıklarını ifade etti.

25 ülkede faaliyet gösteriyor

İspanya kökenli dünyanın farklı 25 ülkesine 251 otel açan Barcelo Hotel Group, İstanbul’un merkezinde Taksim’de 5 yıldızlı otelinin açılışını gerçekleştirdi. Barcelo Hotel Group Türkiye Genel Müdürü Hasan Ekmen, ilerleyen dönemde İstanbul’da rağbet gören ve adından söz ettiren otel olmayı amaçladıklarını, bu otelle kalmayıp gelecekte otel yatırımlarına devam edeceklerini söyledi.

Zincir otelcilikte İspanya’da ikinci

Dünyada çeşitli ülke ve bölgede açtığı oteller ile İspanya’da 2., Dünya genelinde ise 29. sırada olduklarını ifade eden Ekmen, “Türkiye, 20 yıldır içinde olduğumuz ve yakından tanıdığımız bir pazar. Grup olarak aldığımız yeni yatırım kararıyla Barceló Istanbul’un işletmesini 25 yıllığına üstlendik ve Aralık 2018’de kapılarımızı misafirlerimize açtık. Böylelikle Occidental the Public ve Occidental Pera İstanbul’dan sonra Türkiye’deki 3. otel yatırımımızı yapmış olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde hem bunların sayısını artırmak hem de Royal Hideaway ve Allegro Hotels markalarımızla yeni yatırımlar yapmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edilecek

Barceló Hotel Group otel zincirleri arasında ülke dışından ülkemize doğrudan yatırımda bulunan tek otel zinciri olarak adından söz ettiriyor. Yatırımlarla ilgili Ekmen, “Turizm sektöründeki 87 yıllık deneyimimiz doğrultusunda dünyanın farklı bölgelerinde yatırım yapmış ve yapmaya devam eden uluslararası bir zincir oteller grubuyuz. Türkiye’deki 20 yıllık varlığımız süresince işletmesini sürdürdüğümüz otellere toplam 60 milyon Euro’luk bir yatırım gerçekleştirdik. Bu noktada Türkiye pazarını, gelişmeye açık ve yeni yatırımların yapılmasına uygun bir bölge olarak görüyoruz. Barceló Istanbul özelinde şu ana kadar yapılan toplam yatırım miktarı 7 Milyon Euro’ya ulaştı. Grup olarak Türkiye’ye çok inanıyor ve güveniyoruz. Bu doğrultuda önümüzdeki 5 yıl içerisinde 20 otele ulaşmayı ve yaklaşık 100 milyon Euro’luk bir yatırım gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yatırım yapmayı planladığımız şehirler ve bölgeler arasında başta İstanbul, Akdeniz bölgesinde Antalya, sonra Kapadokya, İzmir ve Ankara yer alıyor. Şu anda üzerinde çalıştığımız ciddi projelerimiz mevcut. Bunların dışında ise yeni proje arayışlarımız devam ediyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.