Türkiye’nin en değerli bankası Ziraat Bank oldu

Banka değerlendirme şirketi Brand Finance Banking her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya genelinde bankaları mercek altına aldı. Türkiye’nin en değerli bankası Ziraat Bankası oldu.

Dünyanın en değerli 500 banka markasının sıralandığı bankalar listesinde Türkiye de faaliyette bulunan 9 banka bulunuyor. 500 bankanın bulunduğu listenin 146’ncı sırasında Türkiye’nin en değerli bankası olarak Ziraat Bankası yer alıyor. Ziraat Bankası’nı 169’uncu sıradaki Garanti Bankası ile 179’uncu sıradaki İş Bankası takip ediyor. Halk Bank ise 323’üncü sırada kendisine yer buldu.

Bakan Albayrak sosyal medya hesabından tebrik etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak resmi twitter hesabından listede 146’ncı sırayı alan Ziraat Bankası’nı tebrik etti. Albayrak, “Dünyanın lider bağımsız marka değerleme şirketi Brand Finance’ın Bankacılık 500 sıralamasında 2017 ve 2018 yıllarında marka değerini en fazla artıran Türk bankası olan Ziraat Bankası, aynı zamanda Türkiye’nin en değerli bankası oldu. Tüm Ziraat Bankası ailesini tebrik ediyorum.” paylaşımında bulundu.

Çin Bankaları ilk sıralarda

Brand Finance’ın hazırlamış olduğu Bankacılık 500 raporunda Çin bankalarının yükselişi ise dikkatleri bu bankalar üzerine çekti. Brand Finance’ın Bankacılık 500 sıralamasında ilk 10’nda beş Çin bankası bulunurken, ilk dört sırayı Çin bankaları aldı. Amerika Birleşik Devletleri Bankaları ise Çin Bankalarının gerisinde kaldı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.