Türkiye, Global Marka için harekete geçiyor

Dünya ülkeleri arasında ülkemizin global marka oluşturarak kendini göstermesi için devletimiz düğmeye basarak harekete geçti. Devlet üretim aşamasında olmayıp üreten işletmelere her türlü desteği verecek.

Türkiye, dünya çapında bilinen global markalar oluşturmak için Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde harekete geçerek bu konu da çalışma yapan KOBİ ve şirketlere her türlü desteği vereceğini açıkladı. Daha çok global marka için saldırgan bir yöntem uygulayacak. Türkiye tarımla işlenmiş gıda ürünlerini dünya pazarlarına daha yüksek katma değerle satmak için harekete geçiyor. Bunun içinse pek çok ürünü içinde barındıracak şemsiye bir marka oluşturulacak.

Bakan Pakdemirli Almanya’da açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türkiye’nin Berlin Büyük Elçiliğinde iş dünyasının ileri gelenleriyle buluştu. Bekir Pakdemirli burada yaptığı konuşmada “bir malı 1 liraya dışarıya satmaktansa 4-5 liraya satmanın yolunu bulmak lazım. Bu da ‘şemsiye marka’ oluşturmakla elde edilir. Bu ‘şemsiye marka’ dünyanın her tarafında pazarlanıyor olacak. Belki başlangıçta ‘Duty Free’lerde (vergiden muaf mağazalar) olacak, işin içinde Türk lokumu, kestanesi, zeytinyağı gibi birçok ürün olacak ve marka iletişimi ile ilgili gereken destek devlet tarafından verilecek.” diye konuştu.

11. Dünya Gıda ve Tarım Forumuna katıldı

Bakan Pakdemirli, iş adamları ile buluşması öncesi 11. Dünya Gıda ve Tarım Forumu’nun ikinci günü oturumuna katıldı. Oturumun ana konuşmacısı Angela Merkel bakanlarla tek tek selamlaşıp Bekir Pakdemirli ile bir süre sohbet etti. Dünya Gıda ve Tarım Forumu’nun son gününde ise tarım, gıda ve hayvancılık politikaları ele alınacak. Bu politikalar ile ilgili çözüm önerileri dile getirilecek. Bakan Pakdemirli, tarım ve kırsal bölgelerde yapısal değişiklikler konulu oturuma başkanlık edecek.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.