TÜBİTAK, BİGG’e verdiği hibe miktarını 200 bine çıkardı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), bilim ve teknoloji alanlarında yapılan yenilik ve gelişmelere verdiği hibe ve teşviklerle girişimcilere yardımcı olmaya devam ediyor.

TÜBİTAK, ülkemizde girişimcilik, inovasyon, sanayi, bilim vb dallarda yeni buluş, gelişme ve fikirlere verdiği hibelerde miktarı artırıma gitti.

BİGG’e verilen hibe artırıldı

TÜBİTAK’ın 1512 kodla (BİGG) Bireysel Genç Girişim Programı için verdiği destek miktarı 2018 yılında 200 bin TL’ye yükseltildi. 2015 yılında TÜBİTAK’ın teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon ile ilgili yapılan çalışmaları karşılıksız şekilde verdiği hibeleri yine TÜBİTAK’ın tespit ettiği uygulayıcı kuruluşlar vasıtasıyla yerine getiriliyor.

Bugüne kadar 7 milyon 200 bin lira

BİGG Programı’na 2015 tarihinden bu yana uygulayıcı kuruluş olarak destek veren TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi, 4 yıllık zaman zarfında 10 şehirde 48 girişimcinin 7 milyon 200 bin lira hibe kazanmasına yardımcı oldu. BİGG Programıyla kendi işini kurmak isteyen, yeni iş fikirleri üreten kişilere destek olmak amacıyla TOBB ETÜ TTO, mentorluk ve iş planı yazma eğitimi verecek. Teknolojik yeni projesini TOBB ETÜ TTO aracılığıyla yapmak isteyen kişiler http://bigg-garaj.org adresinden başvurabilecekler.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.