TMO, PTT üzerinden ucuz bakliyat satacak

Toprak Mahsulleri Ofisi, 25 yıl sonra bakliyat alımı gerçekleştirdi. Bakliyat alımının Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleştirildiği bildirildi.

PTT ile protokol yapıldı

TMO, vatandaşa uygun fiyata bakliyat satmak amacıyla 96 bin ton nohut, 14 bin ton yeşil mercimek satın alındı. Alınan nohut ve yeşil mercimek uygun fiyata satmak için PTT ile anlaşmaya varıldı. Böylece uygun fiyata ülkenin her yerine e-ticaret üzerinden nohut ve yeşil mercimek satılacak.

TMO ile PTT anlaşması ile ülke geneline nohut ve mercimek satılacak

Uygun fiyata nohut ve mercimek satılacak

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal yaptığı açıklamada; “Tüketicilerimiz için nohut ve mercimeği piyasaya yüzde 20 ile 40 oranında hesaplı satıyoruz. Tabi PTT de çok uygun fiyatlarla kargo ilavesi yapacaktır” diye söyledi. Ahmet Güldal nohutu iri boy, orta boy ve küçük boy olmak üzere 3 kategoride paketlediklerini, bunların fiyatlarının ise 4 ila 6 TL arasında değiştiğini, yeşil mercimeği ise 4 buçuk TL’den tüketicilerimize sunabileceğiz diye söyledi.

Nohut ve mercimeği PTT Avm gerçekleşecek

Yapılan protokolle bakliyat satışları PTT Avm e-ticaret sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “PTT ailesi olarak ülkemizin her noktasına arzu edilirse dünyaya istenilen ürünü ulaştırma imkanını yakalamış durumdayız. Bugün ki ekonomik ortamda bize düşen görevi çorbaya atılan tuz misali katkı sağlamak adına geliştirdiğimiz bir projeye imza attık” dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin hedefi ürün çeşitliliğini arttırarak ülkemiz vatandaşlarına daha ucuza ve kaliteli ürün satışı yapmayı hedefliyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.