Taşıt Tanıma Sistemi nedir? Avantajları nelerdir?

Bir çok akaryakıt markasının ve firmanın kendine özgü isimler verdikleri bu sistemlerin en yaygın kullanılanı TTS (Taşıt Tanıma Sistemi)’dir.

Taşıt Tanıma Sistemi, şirketlerin araç filolarını veya kiraladıkları araçların yakıt masraflarını kontrol etmek, hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf sağlamak için kullandıkları elektronik sistemin adıdır. Bu özel sistem sayesinde şirketler araçlarını rahat şekilde takip ve kontrol etmiş olurlar.

Taşıt Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Taşıt tanıma sistemi (TTS) taşıt bilgilerinin üzerinde bulunduğu bir cihazın pompa ile bilgi paylaşımıyla çalışır.

Taşıt kimlik ünitesi olarak nitelendirilen sistem araçla ilgili bilgileri içerir. Bu sistem araca veya anahtarlığa monte edilebilir. Böylece dolum anında akaryakıt pompası ile taşıt kimlik ünitesi iletişime geçerek araç bilgilerini aktarır. Uydu üzerinden hizmet veren sistem, araca aktarılan yakıt miktarını ve tutarını kaydederek iletir. Böylece TTS sistemi kullanan araçlara tüketim tutarı veriler üzerinden akaryakıt firması tarafından fatura edilebilir.

 

TTS sayesinde hem zamandan hem de paradan kazanç sağlanır
Siz de TTS sistemine kaydolarak Akaryakıt giderlerinden tasarruf edebilirsiniz.

sanal-pos-nedir?

Taşıt Tanıma sistemi ile araç başı yılda 5.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…


Buraya tıkla

Taşıt Tanıma Sistemi’nin Avantajları

* Taşıt Tanıma Sistemi anlaşması yapan filo veya firmalar geniş ağa sahip, kolaylıkla bulunabilen istasyonlardan akaryakıt alabilirler. Bu istasyonların özellikle firmaların yol güzergahında olmasına dikkat edilmelidir.

* Bu sistem sayesinde firmalar araçları için temin ettikleri akaryakıtı % 0.5 ile 1.5 arasında daha uygun bir fiyatla almalarının yolu açılmış olur. İndirim oranı firmanızın araç sayısına göre farklılık gösterir. Araç sayınız arttıkça yapılan iskonto oranı da artar.

* En son teknoloji raporlama hizmeti ile firmanızın araçlarıyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Araçlarınızın hangi istasyondan, ne zaman, ne kadar miktarda yakıt tedarik ettiği bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Araçların ekonomik olup olmadığını kontrol ederek araç tercihinizi yakıttaki ekonomik olma durumuna göre belirlersiniz.

* Taşıt tanıma sistemi sayesinde istasyonlarda zaman kaybını en aza indirirsiniz. Firma çalışanınız istasyonda araçtan inmeden, beklemeden, hızlı ve kolay bir şekilde yakıt ikmali yapar.

* Sistem, firma araçlarına sınırlı limit koyma imkanı da sağlar. Araçlarınıza TL veya litre kotası koyarak sınırlama yapabilirsiniz.

* Ödemelerinizi toplu olarak ödeyerek muhasebe açısından iş yoğunluğunu, fatura ve belge israfını önlemiş olursunuz. Böylece hem doğayı korumuş olur hem de muhasebe biriminin yükünü azaltmış olursunuz.

Taşıt tanıma sisteminden online takip imkanı

Sahibi olduğunuz araçlarınız ile ilgili işlemleri günün her anında Taşıt tanıma sistemi online hizmeti sayesinde inceleyebilirsiniz. Online yakıt yönetim platformu sayesinde araçlarınızı tek tek inceleyebilir, limit kontrolü, yakıt tüketimi, nerede olduğunu detaylı bir şekilde inceleme imkanı bulursunuz. Gönül rahatlığıyla araçlarınızı kontrol eder ve diğer işlerinize odaklanırsınız.

KAYNAK: Kobilgi Haber

 

Bu hataları yapmazsanız siz de yemek kartı ile 9.000 tl ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Yemek kartı kullanılarak 9.000tl ye kadar kazanç sağlayabileceğini biliyor  muydunuz ?  Daha detaylı bilgi için linke tıkla…


Daha Fazla Bilgi Al

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.