Tanzim satışta e-ticaret dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gıda fiyatlarındaki artışı durdurmak için belediyeler tarafından açılan tanzim satış noktaları artık internetten de yapılabilecek.

Gıda fiyatlarındaki artış kamuoyunu uzun süredir meşgul ediyordu. Cumhurbaşkanımızın girişimi, hükumetin kararlı tutumu ve belediyelerin vazifeyi üstlenmesi sonucu İstanbul ve Ankara da tanzim satış noktaları kurularak vatandaşa meyve ve sebzeyi ucuza alma imkanı sağlandı.

Diğer illerde de tanzim satış yerleri kuruldu

Halkımızın tanzim satış noktalarına rağbet etmesi neticesinde İstanbul ve Ankara illerinin sonrasında Bursa ve Elazığ’da da tanzim satış noktaları kuruldu. Tanzim satış noktalarının diğer illerde de kurulması bekleniyor.

İnternetten maliyetine satış

Tüketicilerin yoğun talebin karşılamak için internetten sipariş dönemi hayata geçirildi. E-tanzim uygulaması ile tanzim satış noktalarına gidemeyenlere imkan sağlanmış oluyor. E-tanzim satış uygulaması ile tüketiciler 8 çeşit ürünü alma imkanı buluyor. PTT’nin internet sitesi www.epttavm.com üzerinden sipariş verdikleri ürünlerden en fazla 3 kilo alma hakkı bulunuyor.

E-tanzimle sipariş edilen ürünler PTT Kargo ile aynı gün ulaştırılabiliyor

PTT kargo iş başında

PTT özel olarak kurduğu ekipleri aracılığıyla vatandaşın siparişleri özenle tartılıp ve titizlikle kutularına konuluyor. Burada çalışan ekipler 7 gün 24 saat hizmet ettiği gibi günde 2 kez de dağıtıma çıkıyorlar. Ankara da 4 gün önce başlatılan e-tanzim uygulaması ile günde 4 ton sipariş hazırlanıyor. E-tanzim satışları İstanbul’da da başladı.

Siparişler çok hızlı

E-tanzim siparişi hızlı şekilde yapılıyor. Siparişi verilen malzemeler vatandaşın isim, adres ve telefon bilgilerinin olduğu sevk irsaliyesi ile PTT Kargo’ya teslim ediliyor. Kargo ücreti alınmayan ürünlerin fiyatları ise; biber 6 TL, salatalık 4 TL, patlıcan 4,5 TL, domates 3 TL, soğan ve patates ise kilosu 2 TL’den satılıyor. Maliyetine satılan ürünler vatandaşın yüzünü güldürüyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.