Silivri hükümlüleri, poşete alternatif file torba üretiyor

Silivri Cezaevi’nin hükümlüleri yaptıkları fileleri yurt dışına göndermeye başladı.

Özellikle plastik poşetlerin devlet tarafından paralı hale getirilmesiyle birlikte halkımız kendine göre alternatif ürünler bulmaya başladı. Silivri Cezaevi Müdürlüğü tarafından 6 yıl önce hayata geçirilen ve hükümlülerin emekleriyle üretilen file torbalar hem yurt içinden hem de yurt dışından rağbet görüyor.

Cezaevi atölyesinde üretim yapıyorlar

Her gün saat 8.30 ile 16.30 saatleri arasında cezaevi atölyesinde 27 hükümlü tarafından üretim gerçekleştiriliyor. Burada üretilen ürünlerden elde edilen gelirlerle hükümlülere de belirli miktarda ücret veriliyor. Hükümlüler ihtiyaçlarını karşılıyor hem de meslek sahibi oluyorlar.

Yunanistan ve Almanya’ya ihraç ediliyor.

Silivri L Tipi Ceza İnfaz Kurumu içerisinde faaliyet gösteren file ağ atölyesinde 6 yıldan bu yana hükümlüler üretim yapmaya devam ediyor. Hükümlülerin elde yaptıkları file torbalardan ayda 40 bin tane, makine de üretilen torbalardan ise 100 bin adet imal ediliyor. Polyester ve pamuk olmak üzere iki çeşit file torba üretimi yapılıyor. Ürünler yurt içinde çeşitli marketler zincirinde satışa sunulurken Yunanistan ve Almanya’ya da gönderiliyor. Türkiye de file ağ hazırlayan fabrika sayısı oldukça az ama son günlerde ülke piyasasından çok fazla talep geliyor.
Taleplere karşılık vermek için ceza evi yönetimi ve hükümlü çalışanlar var güçleriyle file ağ üretimine devam ediyorlar.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.