Siber güvenlikte adından söz ettiren Kondukto, 500 İstanbul’dan yatırım aldı

500 İstanbul firmasının yetkili kişileri tarafından yapılan açıklamada siber güvenlik alanında çalışmalarını yoğunlaştıran Kondukto’ya yatırım yapıldığı aktarıldı.

Kondukto yatırımı öncesi 500 İstanbul, ilk olarak Moviella ve Paraşüt ile ilgili yapmış olduğu çıkışlarla adından söz ettirmişti.

500 İstanbul yatırıma devam ediyor

Kısa zaman önce 500 İstanbul, merkezi Bulgaristan’da bulunan Cloudpipes firmasının Quickbase firmasına satışını gerçekleştirdiğini duyurmuşken yeni bir haberle adından söz ettirdi. Girişim olarak siber güvenlik çalışmalarına yoğunlaşan Kondukto’ya yatırımda bulunduğunu ilan etti.

Kondukto’ya 220 milyon dolar yatırım

500 İstanbul yetkililerinden alınan bilgiye göre siber güvenlik girişimi Kondukto’ya 220 milyon dolar yatırım yapıldığı ifade edilirken Kondukto’nun ise ilk defa yatırım aldığı aktarıldı. Cenk Kalpakoğlu ve Can Taylan Bilgin’in ortaklaşa kurduğu Kondukto öncesinde siber güvenlik ve güvenli yazılım geliştirme alanında danışmanlık hizmeti veren Endpoint firmasında çalışılıyordu. Kondukto’yu kuran arkadaşlar siber güvenliğin uygulama güvenliğindeki ihtiyacını görerek ürün geliştirdiler.

Kondukto, dünyaya yeni bir alanda hizmet veriyor

Kondukto, yazılım geliştirme sürecinin uygulama güvenliği mühendislerinin yapacaklarını otomatik ayarlayıp, bulguların tespiti hatta çözümünü yönlendiren bir platform olarak biliniyor. Dünyada yeni olan Application Security Testing Orchestration (ASTO) alanında hizmet ediyor. Kondukto kendini bir DevSecOps aracı şeklinde görürken tam oturmamış (ASTO) alanında da hizmete devam ediyor. Yazılım geliştiricilere yardım etmeyi amaç edinen Kondukto, müşterilerine dijital açıdan uygulama güvenliği mühendisi yapmalarına destek oluyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.