“SENYAP” ortaklığıyla MÜSİAD’ta, işletmelerde kazanacak

Gaziantep Müsiad şubesi SENYAP ve SENPOLY projelerinin tanıtımını yaptı

Müsiad Gaziantep şubesi, işletmelere ve KOBİ’lere ‘SENYAP’ yatırım ortaklığı hakkında bilgi vermek, bu ortaklığın müteşebbislere sermaye, ihracat ve pazarlama gibi getirilerini anlatmak adına program yaptı.

Müsiad Gaziantep şubesinin hazırladığı programın konuşmacısı MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve SENYAP Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Köse, katılımcılara ‘SENYAP’ yatırım ortaklığı ve SENPOLY projelerini kapsamlı bir şekilde anlattı.

Çelenk, ‘ortaklık kültürünü artıracağız’

Programda ilk olarak MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk konuşma yaptı. Antep’te ortaklık kültürünün az olduğunu aktaran Çelenk, “Müsiad Genel Merkezi tarafından geliştirilen SENYAP İşletme Kooperatifinin, Türkiye’nin kalkınmasına gönül vermiş, kar ve zararda ortak olmayı kabullenen ortaklara açıktır. SENYAP, gücünü ortağından alan iş birliği ve yatırım sistemi olduğu gibi projenin Türkiye’nin sermaye yetersizliği yaşadığı alanlarda sermaye oluşturmayı amaç edinmiştir. Oluşan sermaye, dış ticaret açığı verdiğimiz alanlarda üretime aktarılmaktadır. Örnek olarak, Senpoly Anonim şirketi aracılığı ile beyaz eşya, yatak, otomotiv, ayakkabı gibi temel sektörlerde kullanılan poliüretanın önemli girdisi poliol üretmektedir. 2019 yılında, bugüne dek tamamen ithal olarak karşılanan Türkiye sanayisinin poliol ihtiyacının % 5’ini SENPOLY karşılayacaktır” ifadelerini kullandı.

Köse, ‘SENYAP yatırım ortaklığı ve SENPOLY’ projelerini anlattı

Konuşmacı olarak katılan MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve SENYAP Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Köse, SENYAP yatırım ortaklığı ile SENPOLY projelerini ayrıntılı olarak anlattı. Köse, “Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin en büyük sorunu, uluslararası arenada dev markalarla rekabet edebilecek yeterli sayıda şirket ve girişimciye sahip olamamasıdır. Bunun temelinde ise sermaye birikiminin yetersizliğidir. Yeterli sermayenin ve gücün birikmediği ortamda, Türkiye’nin gelecek için belirlediği büyük ve iddialı hedeflere ulaşması kolay olmayacaktır. Türkiye’nin, mevcut küresel sistem, pazar ve rekabet koşullarıyla baş etmesi yeni yol ve yöntemler geliştirmesi, kapasitesini daha etkin kullanması kaçınılmazdır. Bu noktada en büyük görev iş dünyasına düşmektedir. Çünkü Türkiye’nin hala en etkin lokomotif gücü, şirketler ve onlara yön veren dinamik girişimcilerdir. Bu tarz girişimlerin, benzer projelerin yönetim ve ortaklık sürecinde yer alan başarılı, itibarlı ve güvenilir işadamları SENYAP’ı kurdular. SENYAP, daha büyük ve kazançlı projeler hedefleyen girişimci ve müteşebbislere yeni fırsat kapıları aralamak, onlara güçlü bir alternatif ve model sunmaktır. SENYAP işletme kooperatifinin, ortağını ekonominin içine oyuncu olarak katan, onu, bir müşteri gibi olmaktan çıkarıp, bir yatırımcı ve yönetici konumuna yükselten bir sistemdir. Uzun araştırmalar ve pratik uygulamalarla geliştirilen; çok sayıda iş adamı, uzman, akademisyen ve danışmanın katkı verdiği, paylaştıkça büyüyen, büyüdükçe de daha fazla paylaşan bir sistemin adıdır. SENYAP İşletme Kooperatifi, faizsiz, kat sayılı kar ortaklığı sistemi ile çalıştığını belirten Köse, adaletli dağıtılan helal kazanç düsturuyla ilerleyen SENYAP’ta Ortaklar, yatırdıkları katılım sermayesi miktarından bağımsız olarak eşit söz hakkına sahipler ve yönetim kurulu üyesi olabiliyorlar” şeklinde konuştu.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.