Pure London’a Türk firmalar damga vurdu

İngiltere’nin başkenti Londra da dünyanın önde gelen giyim firmalarının katıldığı “Pure London” giyim fuarında Türk firmalar ilgi odağı oldu.

İngiltere’nin en kapsamlı giyim fuarı olan Pure London, Türk firmalarının da aralarında olduğu 300’den fazla katılımcının iştirakiyle Olympia Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerin hizmetine açıldı. Pure London giyim fuarında abiye elbiselerden deri ayakkabılara, ilginç tasarımlı kıyafetlerden çanta ve aksesuarlara birçok ürün sergileniyor.

Fuarda Türkiye rüzgarı esti

Pure London giyim fuarına Türk firmalar adeta damga vurdu. Türk firmalarının tamamen yerli olarak ürettikleri ürünler ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Pure London gibi bir fuarda ülkemizi temsil etmenin haklı gururunu yaşadığını söyleyen ayakkabı firması Callizio’nun sahibi Bahadır Çam, ürünlerinin tamamının yerli olduğunu ifade etti.

Çam, “Ürünlerimiz ağırlıklı olarak erkek ve kadın deri ayakkabılar ile bunlara uyumlu olacak deri kemer, cüzdan, çanta da üretiyoruz. Türk üretimi olan ürünlerimizi İngiltere pazarında satışa sunuyoruz” dedi. Pure London’ın tanınan, itibarlı bir fuar olduğunu ifade eden Çam, fuarda Türk ürünlerinin teşhir edileceği bir defilenin de yapılacağını söyledi.

İstikrar çok önemli

Fuara 2014’ten bu yana “Zell” kadın giyim markasıyla katılan tasarımcı Zelal Koçakelçi Ogün, abiye ağırlıklı çalıştıklarını ve yurt dışındaki fuarlara düzenli katıldıklarını ifade etti. Konuşmasının devamında Ogün:

“Zell çizgi olarak Avrupa’ya çok yakın bir marka olduğundan büyük ilgi görüyor. Aldığımız tepkiler olumlu olduğundan her sezon defilelerde kabul gören bir markayız. İstikrarlı şekilde katıldığınızda alıcılar sizi zamanla tanıyor, güven oluşuyor ve markanızla ilgilenebiliyorlar. Güzel bağlantılar kurabiliyorsunuz ve Türk firması olarak çok keyif alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Pure London fuarında sadece defileler yapılmıyor. Bunun yanında fuar merkezi içerisinde bulunan salonlarda çok sayıda konferans ve seminer verileceği bildirildi. 12 Şubat’a kadar devam edecek olan Pure London’a isteyen herkes ücretsiz ziyaret edilebilecek.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.