Mehmetçik üniformaları Bingöl’de dikiliyor

Bingöl’de faaliyet gösteren bir firma Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın üniformalarını dikerek ekonomiye katkı sağlıyor.

Parçaları dikkatlice birleştiriliyor, usta ellerde dikiliyor. Güvenlik güçlerine ulaşması için özenle paketleniyor. Bingöl’deki bir firma yıllık 2 milyon üniforma üretimi yapıyor. Firma sahibi Vedat Bingöl, 20 yıl önce öğretmenlikten ayrılıp 6 dikiş makinesiyle atölye kurdu. Seneler geçtikçe işleri gelişti ve büyüdü. Vedat Bingöl’ün kurmuş olduğu tekstil atölyesinde şimdilerde yüzde 80’i kadın olmak üzere 400 kişiye istihdam sağlanıyor.

Vedat Bingöl, “21 yıldır tekstil konfeksiyon alanında Bingöl ilimizde faaliyet gösteriyoruz. 10 yıldır Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait üniformalarının dikim işleri tarafımızdan yapılıyor. İşletmemizde Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yoğun olarak kamuflaj, parka, elbise ve askeri teçhizatları yapımı şeklinde hizmet vermekteyiz.” diye konuştu.

Firma, Irak ve Ürdün ordularına da üniforma dikiliyor

Irak ve Ürdün ordusuna da  kıyafet dikiliyor

Ülkemiz dışında komşu ülke ve yakın ülkelerin ordularına da ihracat yaptıklarını ifade eden Bingöl, “Irak ve Ürdün ordusuna da çeşitli kıyafetler yaptık. Bu bölgede tekstil alanında kalifiyeli eleman bulamıyoruz. Bizde İŞKUR aracılığıyla personel alımı yapıyoruz ve burada yetişmelerini sağlayıp, meslek sahibi yapıyoruz.” diye konuştu.

Bingöllü kadınlar iş sahibi oldu

Vedat Bingöl’ün istihdam sağladığı iş yerinde çalışan Bingöllü kadınlarda ev ekonomilerine katkı sağladıkları için mutlu olduklarını ifade ediyorlar. İş yerindeki bayan işçiler, “ yurdumuzun güvenliği için çalışan Mehmetçiğimizin ve polisimizin kıyafetlerini dikmek bize gurur veriyor. Buradaki çalışma şartları sayesinde evimizin geçimine katkı sağladığımız için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Tekstil firmasının şimdilerdeki hedefi ise Bingöl ilinde ve çevre illerde daha da büyüyerek istihdama katkı sağlamak olarak ifade edildi.

KAYNAK : Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.