Marangoz bayanlar Uzungöl turizmine katkı sağlıyor

Narin elleriyle ağaçlara şekil veren Trabzonlu hanımlar, Uzungöl turizmine katkı sağlamanın ve evlerine maddi açıdan destek olmanın haklı gururunu yaşıyorlar.

Trabzon da faaliyet gösteren bir marangoz atölyesi diğer marangoz atölyelerinden farklılık gösteriyor. Bu iş yerinde çalışanlar bayanlardan oluşuyor. Marangoz bayanlar zarif ve narin elleriyle yaptıkları birbirinden güzel ürünleri Trabzon’un eşsiz doğa harikası olarak bilinen Uzungöl yaylasında yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunuyorlar. Ahşap malzemelere şekil vererek yapmış oldukları birbirinden farklı ürünleri turizm sezonunun açılmasıyla birlikte Uzungöl Yaylası’nda müşterilerin beğenisine sunuluyor. Bahar aylarıyla canlanmaya başlayan turizm sezonuna ürün yetiştirmek için uğraş veren hanımlar şu sıralar var gücüyle çalışıyor.

En büyük hayali OTOMOBİL

Bu iş yerinde çalışanlardan biri olan Aysun, kazandığı ücretle yeri geldiğinde ailesine destek olduğunu, yeri geldiğinde kendi ihtiyaçlarını aldığını belirtiyor. Son olarak ehliyet kursuna yazılarak ehliyet aldığını belirten marangoz Aysun sırada hayalindeki arabayı almak olduğunu söyledi. Aysun, “Arkadaşlarıma söz verdim. Hayalimdeki otomobili alınca arkadaşlarımı gezdireceğim” diye sözlerini tamamladı.

Marangoz hanımlar bahar aylarında başlayacak olan turizm sezonu için çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyorlar.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.