Liseli gençler Girişimci oluyor

Liseli gençlerin hayata bakış açısını değiştirmek, problem çözme, iletişim kurma, yenilikleri takip etme ve iş birliği yapma gibi özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlamak için MEB okullarda girişimcilik eğitimi verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 hedeflerinde okulların tamamında beceri ve tasarım atölyesi kurmak var. Bu hedeften yola çıkılarak liseli gençlerin girişimcilik kabiliyetlerinin gelişmesi için  MEB Orta öğretim Genel Müdürlüğü  ile Genç Başarı Eğitim Vakfı protokol imzaladı.

GENÇBİZZ PROGRAMI YAPILACAK

İmzalanan protokolle Orta öğretim Genel Müdürlüğü bünyesindeki belirlenen okullarda Genç Başarı Eğitim Vakfı öncülüğünde ‘GençBizz Liseler Arası Girişimcilik’ programı başlatılacak. Bu program sayesinde liseli öğrenciler  girişimciliği öğrendikleri gibi  istihdam ve finansal okur yazarlık alanlarında da kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Uygulamalı olan derslere danışman öğretmenleri ile iş dünyasından gönüllü işverenlerin katılımıyla, bu kişilerin tecrübelerinden belirli dönemlerde yararlanma fırsatı yakalayacaklar.

‘GençBizz’ Programıyla bakanlığın belirlediği pilot okullarda bir eğitim – öğretim yılının tamamını kapsayacak şekilde tasarım- beceri atölyelerinde uygulamalı dersler yapılacak. Pilot okullarda hayata geçirilen ‘GençBizz Liseler Arası Girişimcilik’ Programı önümüzdeki yıllar içerisinde genişletilerek diğer okullarda  da uygulamaya konulması öngörülüyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.