LEADBOOSTER ile Potansiyel Müşterilerinize Kolayca Ulaşın!

satış arttırma yolları

Lead kelimesi, Türkçe’ye çevrildiğinde potansiyel müşteri adayı anlamına gelmektedir. Bu durumda potansiyel müşteri adayı, şirketinizin ürünlerine veya hizmetlerine ilgi gösteren bir kişi olarak adlandırılabilir. Potansiyel müşteriyi bulmak için yapılan faaliyetlere ise ‘’lead generation’’ denir. Türkiye’de bu kavram hayatımızda yeni yeni yer edindiği için çok yaygın olmamakla beraber lead kavramının  bilgi toplamak olduğunu unutmamak gerekiyor. Örneğin, iletişim bilgilerini paylaşmış, blogunuza abone olmuş, formunuzu doldurmuş her yeni kişi bir lead olarak adlandırılır. Çünkü herhangi bir bilgi toplamadan lead elde edemeyiz. 

Sayfanızla etkileşime girmiş ve çeşitli yollardan bilgilerini aldığınız potansiyel müşterilerinizden e-mail ve telefon bilgisi başta olmak üzere daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu bilgilerin tamamı potansiyel müşterilerin toplanma şekline ve miktarına göre değişiklik gösterir. Fazla soru sorarak süzgeçten geçirmiş olduğunuz leadler hacim olarak az olabilir. 

Potansiyel Müşterilerimizi Nasıl Elde Edeceğiz?

Lead elde etmenin birçok yolu vardır. Firmalar potansiyel müşteri üretmek için marka yönetimi, pazarlama ya da reklam bütçesi ayırıyorlar. Bu kampanyaların sonuçlarında elde ettikleri leadlerin kalitelerini ölçümlüyorlar. Maalesef ki elde ettiğimiz her lead kaliteli olmuyor. Bu noktada kampanyalara ayrılan bütçeler ile kaliteli lead üretme yolları aranıyor. İşte tam bu noktada LEADBOOSTER diğer adı ile Satışa Hız Kat kaliteli ve pratik yollarla leadler elde etmemizi sağlıyor.

LEADBOOSTER İle Süreç Nasıl İlerliyor?

LEADBOOSTER ile potansiyel müşteriye ulaşmak isteyen firmalara öncelikle bu potansiyel müşterilerin kriterlerini soruyoruz. Hangi kriterler doğrultusunda, hangi özelliklerde ve bu ürünü/hizmeti kullanacak kişilerin, hangi eğilimlerde olduğunu anladıktan sonra satış uzmanları sayesinde oluşturulan datanın bulunduğu havuzdaki potansiyel müşterileri arayarak firmanıza özel yeni kaliteli leadler elde ediliyor. 

Tempo Müşteri Hizmetleri’nin yeni girişimi olan LEADBOOSTER B2B’ye gitme konusunda oldukça tecrübeli bir yapıya sahip. Ulaşmak istediğiniz B2B firmaları sizin için segmente ederek onları size birer potansiyel müşteri haline getiriyor. Başka firma ve şirketlerle uzun soluklu görüşmeler yerine ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satabileceğiniz firmaları LEADBOOSTER sizin için buluyor ve satışınıza hız katıyor. Hem iş gücü rahatlığı hem de bütçe dostu yeni bir dönem.

Türkiye’de bu strateji ile çalışan firmalar var, ROIVA da o şirketlerden biri. ROIVA bir büyüme pazarlaması şirketi olmasının yanında lead generation çalışmaları da yapıyor. Firmalara yarattığı leadler üzerinde anlaşmalar yapıyor, lead kalitesine göre de ödenen rakam değişiyor. LEADBOOSTER da aynı prensiple çalışıyor. Almış olduğunuz lead kalitesine göre ödeme yapıyor, eğer elde edilen leadler kaliteli değilse ödeme yapmıyorsunuz.

Kuruşlarlar maliyet hesabının yapıldığı günümüzde kullanıcılar için mükemmel bir sistem. Yapmış olduğunuz kampanyalarda kalitesiz leadlere ödemiş olduğunuz ücretler yerine gerçek müşterilerinize ulaşabilirsiniz. LEADBOOSTER ile satışınıza hız katmak için bilgi formunu doldurun!

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.