Kredi Garanti Fonu’ndan KOBİ’lere 3 milyarlık kredi

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelere destek olmak amacıyla Avrupa Yatırım Fonu ve Kredi Garanti Fonu iş birliği ile kontrgaranti anlaşmasına vardı.

Yapılan anlaşma çerçevesinde kredi almaya hak kazanan KOBİ’ler geri ödemesi 1 yıl ertelemeli olarak 60 ay vadeyle üst limiti 1 milyon lira olan desteklerden faydalanabilecek.

KGF ve AYF verilecek fonda el sıkıştı

Kredi Garanti Fonu ile Avrupa Garanti Fonu arasında yapılan kontrgaranti protokolü ile KOBİ’lere kredi için fon ayrıldı. Fondan yararlanmak isteyen KOBİ’ler 1 milyon liraya kadar alabilecekleri kredinin toplam bütçesinin 3 milyar lira olduğu ifade edildi. Ödeme durumunun ise 12 sonra başlayacağı ve 60 ay süresinin olacağı yetkililer tarafından izah edildi.

COSME projesi bünyesinde destek verilecek

Verilecek olan kredi desteği Avrupa Birliği’nin KOBİ’lerin parasal durumlarını rahatlatmak ve gelişimlerine yardımcı olan COSME projesi bünyesinde olduğu vurgulandı. AYT ve KGF arasında yapılan kontrgaranti anlaşmasıyla hibe sağlandığı gibi alınan kredilerin % 80’lik kısmına KGF kefalet verecek. Kefaleti kendi kaynaklarından karşılayacak olan Kredi Garanti Fonu’na destek olacak bankalar ise; Akbank, Alternatif Bank, Denizbank, Garanti Bankası, Halkbank, ING Bank, İş Bankası, QNB Finans Bank, Şekerbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, VakıfBank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası şeklinde açıklandı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.