KOSGEB laboratuvar hizmetleriyle KOBİ ürün kalitesi artıyor

KOBİ Destek Programları

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, vermiş olduğu laboratuvar hizmetleri sayesinde KOBİ’lerin ürün kalitesi artarken büyük firmalarla rekabet gücüne katkı sağlıyor.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin hem ülkemizdeki şirketler hem de uluslararası şirketler nezdinde geri kalmaması için KOSGEB laboratuvar hizmetleri desteği veriyor.

KOSGEB, 8 laboratuvarıyla hizmet ediyor

KOSGEB’e bağlı metal, plastik ve kauçuk laboratuvarlarında ürün kalitesini artırmaya yönelik testler yapılmaktadır. KOSGEB laboratuvar desteği ile KOBİ’ler yaptırdıkları testleri % 50 indirimli olarak faydalanmaktadır. Bu hizmetleri sorunsuz vermek için KOSGEB, 5 ilde bulunan son teknolojiyle donatılmış 8 laboratuvarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Verilen destek neyi amaçlıyor?

KOSGEB laboratuvar hizmetleri, uluslararası şirketlere karşı rekabet gücünü artırmak, küçük işletmelerin ürünlerinin kalitesini yükseltmek ve teknolojik ürünlerin ülkemizde de üretilmesi için teknik destek vermeyi amaçlar. Laboratuvarlar;

1- ADANA MÜDÜRLÜĞÜ (Metal Test Laboratuvarı)
2- ANKARA OSTİM MÜDÜRLÜĞÜ (Metal Test Laboratuvarı)
3- ANKARA SİNCAN MÜDÜRLÜĞÜ (Metal Test Laboratuvarı)
4- BURSA MÜDÜRLÜĞÜ (Metal Test Laboratuvarı)
5- BURSA MÜDÜRLÜĞÜ (Plastik Kauçuk Test Laboratuvarı)
6- İSTANBUL ANADOLU YAKASI MÜDÜRLÜĞÜ (Metal Test Laboratuvarı)
7- İSTANBUL İKİTELLİ MÜDÜRLÜĞÜ (Metal Test Laboratuvarı)
8- KONYA MÜDÜRLÜĞÜ (Metal Test Laboratuvarı)

Bu laboratuvarlarda KOBİ’lere % 50 indirim uygulanarak test ücretleri daha uygun yapılmaktadır. Bunun yanında ASO – KOSGEB işbirliği ile kurulmuş olan ASO – KOSGEB Çevre Laboratuvarlarında çevre ölçümleri yapılırken çevresel riskler tespit edilir ve çözüm yolları aranır.

KOSGEB laboratuvar hizmetleri desteği ile ilgili detaylı bilgi mevzuat için https://www.kosgeb.gov.tr web adresinden laboratuvar hizmetleri bölümü incenebilir.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , , , , , ,

You May Also Like

KOBİ’ler 50 milyon avroluk teşvikle rahatlayacak
Anadolu Sigortadan “Bir usta Bin usta” projesi

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular