KOBİ’ler seminerler ve eğitimlerle gelişiyor

SEMİNERLER

Seminer; bir konu hakkında bilgi vermek ve bu bilgiler üzerinde tartışmak amacıyla düzenlenen toplantılara verilen isimdir. Bir grubun, bir yetkilinin yönetiminde bir sorunu incelemek, araştırmak üzere etkin bir biçimde katılarak yaptıkları çalışma, grup çalışması, toplu çalışma biçimidir.

Belirli bir bilim dalındaki gelişmeleri, belli bir bilgi düzeyine sahip kimselere tanıtmak amacıyla düzenlenen ve konunun değişik bölümleri, bu bilim dalında otoritesi ve yeteneği kabul edilen kişiler tarafından açıklanan toplantılardır.

Seminerlere iş alanınızla alakalı görev yapan, yoğun bilgi birikimine sahip ve alanında uzman kişi ve kuruluşların çağrılması önemli bir husustur. Küçük ve orta büyüklükteki işletmelere alanlarıyla alakalı yapılan toplantılar da gelişmelerden haberdar olmasını sağlar. Seminerler, KOBİ’lerin sağlıklı büyümelerine ve rekabet avantajı sağlamalarına destek olur.

EĞİTİMLER

Eğitim, bir bilim dalında, belli bir konuda bilgi ve beceri kazandırma, yetiştirme ve geliştirme işidir. Verimli ve kaliteli bir iş modelinin kurulması ve sürdürülmesinde eğitimin önemli bir rol oynadığı herkes tarafından kabul edilen bir kuraldır.

KOBİ’lerin ayırt edici özellikleri, ölçeklerinin küçük olması ve işletme sahiplerinin aynı zamanda yönetici olmalarıdır. KOBİ’lerin bu niteliklerinin, onlara yönelik eğitim hizmetlerinin tasarlanması ve sunumunda göz önünde bulundurulması gerekir. Bu konudaki en büyük risk, büyük işletmelerdeki yöneticileri eğitmek üzere kullanılan yöntemlerin, KOBİ’lerde aynen uygulanmasıdır.

KOSGEB, TOBB, Türkiye Bankalar Birliği gibi kuruluşların KOBİ’lerin gelişmesi ve büyümesi için yapacağı eğitimlere katılmak işletmelere büyük kazançlar sağlamaktadır. Yapılan bu eğitimlere personelinizi yönlendirmek hem işletmenizdeki personelin yenilikleri görmesini hem de bilgi birikimini arttırmasını sağlar.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.