KOBİ’ler için yemekhane mi yoksa yemek kartı mı daha karlı?

Küçük işletmeler çalışanlarına verdiği yemeği genel olarak yemekhanelerinde verirler. Son zamanlarda çoğu firmanın çıkarmış olduğu yemek kartları ve bu kartların sağladığı kazançlar işletme sahiplerinin dikkatini çekmektedir. Yemek kartları ile ilgili bilinmeyenleri, pozitif yönlerini ve negatif yönlerini araştırdık.

İşe ilk işletmenizin durumu ve personelin ihtiyaçlarını dikkate alarak başlamalısınız. Yemekhaneler yerleşim yerlerine uzak olan, çevresinde fazla yemek yiyebileceği işletme olmayan firmalar için daha mantıklıdır. Çalışan sayısı fazla olan işletmeler ise yemekhane için aldığı malzemeyi daha ucuza tedarik ettiği için yemek kartlarını kendileri için uygun görmezler.

İşletmenizin bulunduğu konum merkezi bir yere sahipse yemek kartı kullanmanız size şart olmuştur. Bunun en önemli nedeni çalışanlarınızın arzusundan kaynaklanır. Çalışanlarınıza kullanması için verdiğiniz yemek kartı ile çeşitli yemek alternatiflerinden herhangi birini seçme imkanı tanımış olursunuz. Bunun yanında yemek kartı kullanımında kesilen faturayı gider gösterirsiniz. (günlük 15 TL’ye kadar) Gider gösterilen faturalar işletmenizin muhasebe işlerinde de kolaylık sağlar.

Yemekhane mi? yemek kartı mı? sorusunun yanıtı sizin için yemek kartı olduğunda işletmenize en uygun yemek kartı veren firmayı tespit edersiniz. bu tespiti yaparken firmaların size sunmuş olduğu avantajları derinlemesine gözden geçirmelisiniz. Bu incelemeyi yaparken çalışanlarınızın isteklerine ve beklentilerine en uygun olan firma ile anlaşmaya varmanız iki taraf için de güzel olur.

KAYNAK: Kobilgi haber Merkezi

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.