KOBİ’ler Google Türk ile ihracata atılacak

GOOGLE, dünya genelindeki insanlık yararına olan bilgi ve belgeleri düzenleyip herkesin kullanması, ulaşması için çalışan bir kuruştur.

Google yapmış olduğu iş ve işlemlerden hem para kazandığı gibi kendisi için yararlı olan ve olma ihtimali olan herkese maddi destek sağlıyor. Bu amaçla maddi olarak getirisi olacak kişi, kuruluş, işletme veya kuruma eğitim desteği olanakları sunuyor.

KOBİ’ler Google desteğiyle ihracat yapacak

Ülkemizde bulunan KOBİ, işletme ve firmaları ihracat yapmalarını artırmak için harekete geçen Google, Türkiye’yi pilot ülke seçti. Dünyadaki bütün işletmelere sunduğu pazar analizleri ve risk raporlarını Türk firmalarının ihracatını artırmak adına ücretsiz olarak ve Türkçe sağlayacak.

Konuyla ilgili görüşü alınan Google Partners Dijital Pazarlama & Strateji Danışmanı Özgür Aydın, KOBİ’leri, yerelde iş yapan işletmeleri sunulan imkanlarla küresel açıdan büyük bir oyuncu yapacaklarını söyledi.

Yurt dışı tanıtımın % 50’si devletten

Aydın, devletimizin KOBİ’lerin yurt dışında yaptığı sağlık, turizm, bilişim, eğitim, film yapımı, lojistik alanlarındaki tanıtım harcamalarının yarısından fazlasını karşıladığını anlattı.

Özgür Aydın, “2019 yılı Google için ihracat yılı ilan edildi. Dolar kurunda yaşanan artışla birlikte işletmeler daralan iç piyasaya karşı ihracata yönelmek istiyor. Google Türkiye olarak başlattığımız pilot proje ile Türk firmalarını dış pazarlara açacak ve onların global tanıtımlarına destek olacak entegre çözümler hazırladık. Bir firmanın malını dünyaya tanıtırken ihtiyaç duyacağı tüm çözümleri kapsayacak bir çalışma hazırlıyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.