KOBİ’ler dijital dönüşümü düşük maliyetle yapıyor

Dijital dönüşüm, KOBİ’ler için maliyetli olmaktan çıkıyor. Geçmiş yıllara nazaran teknolojik ürünlerin maliyetinin düşmesi dijital dönüşüm düşünen KOBİ’leri harekete geçiriyor.

Günümüzde yazılım ürünlerin mali değerinin düşmesi KOBİ’lere yaradı. KOBİ’ler rahatlıkla dijital dönüşüm ve yazılım ile ilgili projeleri gerçekleştirebiliyor.

Maliyetin düşmesi KOBİ’lere yaradı

IFS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, son zamanlarda yazılıma yatırım yapan KOBİ sayısında artış olduğunu söyledi. Öztürk, bu artışın sebebini ise günümüzde teknolojik ürünlerin uygun fiyata bulunmasına bağlıyor. Ayrıca dijital dönüşümle iş yerindeki cihazları uzaktan kontrol etmek KOBİ’leri cezbediyor.

Şirketler dijitalleşmeyi neden önemsiyor?

Dijitalleşmeyi büyük veya küçük tüm şirketlerin önemsediğini söyleyen Öztürk bunun nedenini ise, “Bize göre dijital dönüşüm teknoloji dönüşümü gibi görünse de aslında işletmelerin gelecekte var olmalarını sağlayan, onlara rekabet avantajı getiren bir iş stratejisidir. Dijitalleşmeyi doğru şekilde gerçekleştirdiğinizde yeni pazarlara açılma ya da yeni alanlarda ürün gamı geliştirme gibi konularda avantaj sağlar; rekabette hep bir adım önde olursunuz. Bugün geleceğe yatırım yapmayan, dijital dönüşüme öncelik vermeyen şirketlerin rekabette zorlandığını görüyoruz, bu çok yakında daha da dikkat çekici olacak.” diye açıklıyor.

IFS, dijital dönüşümde yardımcı oluyor

IFS, kurumsal uygulama ve dijitalleşme konularında işletmelere yardımcı olduğunu aktaran Öztürk, “Küresel kurumsal uygulamalar şirketi IFS, dünyada 40, Türkiye’de 15 yılı aşkın süredir şirketlerin; daha çevik, daha verimli, daha karlı ve hepsinden önemlisi sürdürülebilir olmalarını sağlamak üzere çözümler geliştiriyor. Gelecek yatırım danışmanı olarak teknolojiyi, onlara rekabet avantajı sağlayacak modelde sunuyor. Yeni nesil kurumsal kaynak planlama yazılımımız IFS Applications, uçtan uca kesintisiz olarak yönetilebilen dijital altyapı sağlaması, kullanım alanına göre kolaylıkla değişiklik yapılabilmesi, modüler yapısı ve adaptasyon yeteneğiyle şirketlere önemli avantajlar sağlıyor.” dedi.

IFS, büyümeye devam ediyor

IFS hakkında bilgi veren Öztürk şunları söyledi; “15 yıldır Türkiye’de büyüyoruz. 10 kişi ile çıktığımız zorlu yolda bugün 100’e yakın çalışana ulaştık. IFS Türkiye olarak sadece ürün ya da yazılım sunmuyoruz. IFS’i ayıran özelliklerden biri olarak, dünya çapında tüm endüstrilerden binlerce müşteriden elde edilmiş iş tecrübelerini ve bunların sonucunda oluşmuş iş akışlarını firmaların ihtiyacına göre özelleştirerek, ortalama tecrübesi 10 yılın üzerinde olan gelecek yatırım danışmanlarımızla sunuyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.