KOBİ’ler dijital dönüşüm merkezine kayda devam ediyor

EğitimKOBİ Destek Programları

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin dijitalleşmesine yardım olmak düşüncesiyle faaliyete geçirilen Dijital Dönüşüm Merkezi’ne kayıtların sürdüğü ifade edildi.

Başvurular 30 Eylül de son buluyor

TÜRKONFED tarafından yapılan açıklamada, ‘Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu öncülüğünde hayata geçirilen Dijital Dönüşüm Merkezi’nin kayıtlarının KOBİ’ler için 30 Eylüle kadar uzatılmıştır’ diye aktarıldı. KOBİ’lerin dijitalleşmesine TÜRKONFED ile rehberlik ediliyor.

Proje sürekliliği için şubelerin artırılması düşünülüyor

TÜRKONFED olarak dijitalleşme sürecine katkı sağlamak için başlangıç olarak İstanbul’da açılan şubede 120 civarında KOBİ’ye dijitalleşme, mentorluk ve finansman ile ilgili destek verilecek. Merkez ile bağlantıya geçen işletmeler dijitalleşmeyle ilgili desteğin yanı sıra KOBİ eşleştirmesi, finansman ve mentorluk desteği sunulacak.

Hizmetler 3 başlıkta yapılacak

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin dijitalleşmesine katkı sağlamak için üretim, iç yönetim ile pazarlama ve satış alanlarında 3 başlık şeklinde hizmet verilmesi planlanmaktadır. Burada özellikle dijitalleşmeyi düşünen KOBİ’lere ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tedarikçi tekno-KOBİ’lerin eşleştirilmesine çalışılacak ve bu çalışmadan KOBİ’ler ücretsiz yararlanacaklar.

Hedef KOBİ’lerin 3’te 1’ini dijitalleştirmek

Özellikle İstanbul’da faaliyet gösteren Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin dijitalleşme sürecinde yaşadığı sorunları gidermek için Dijital Dönüşüm Merkezi’nde bilgilendirme hizmeti de verilmektedir. Proje sonunda KOBİ’lerin % 30’unu yani her 3 KOBİ’den 1’ini dijital dönüşümünün sağlanması hedeflenirken kısa zamanda % 5 oranında verimliliğin artması da bekleniyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , , , ,

You May Also Like

Girişimci Transition-One, dizel aracı elektrikliye dönüştürdü
B2CDirect Lojistik ile KOBİ’ler dünyaya açılacak

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular