KOBİ’ler Amazon Türkiye aracılığıyla Avrupa’ya açılıyor

KOBİ'ler Amazon Türkiye'yle Avrupa'da

Avrupa’ya satış yapmak isteyen KOBİ’lere Amazon Türkiye’den güzel haber geldi. Ürünlerini satmak isteyen işletmeler www.amazon.com.tr adresinden kolayca Avrupa’ya açılabilecek.

Amazon Türkiye’nin başlattığı yeni bir uygulama ile artık Türk girişimciler imal ettiği tüm ürünleri (giyim, aksesuar, elektronik, ev eşyası vs. vs. vs. ) Avrupa pazarına sunabilecek.

Satışlar www.amazon.com.tr üzerinden olacak

Dünyaca tanınan ve kullanılan e-ticaret sitesi Amazon, ülkemiz işletme ve KOBİ’lerinin ürünlerini www.amazon.com.tr üzerinden Avrupa’ya satmalarına imkan sağladı. Avrupa’ya satış yapmayı düşünen kişiler siteye girerek yeni üyelik açıp çok çeşitli alanlarda ürettikleri malzemeleri satmaya başlıyorlar. Özellikle İngiltere ve Almanya’nın içinde bulunduğu Avrupa’da bulunan 28 ülkeye Amazon’un e-ticaret sitesi kanalıyla ulaşabilecekler.

Satış yapılması beklenen alanlar çok çeşitli

Amazon’un başlattığı programla birlikte işletmeler yalnız Amazon’un bölümlerindeki ürünler satılmayacak, güzellik ürünleri, doğal ve el yapımı ürünler ile ev ve araçlarla ilgili aksesuarlarda satılabilecek.

Konuyla ilgili görüşüne başvurulan Amazon ülke Müdürü Richard Marriott yapılan duyuruda, Avrupa’ya e-ihracat yapacak Türkiye KOBİ’leri çok güzel bir uygulama olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Girişimci ruhuyla tanınan Türk KOBİ’lerini milyonlarca potansiyel aktif müşteriyle buluşturmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 2000 yılında satıcıları da bünyesine dahil ettiği günden bu yana Amazon dünyanın her yerindeki girişimcinin büyümesindeki en büyük destekçilerden biri oldu.

Yatırımlar artacak KOBİ’ler kazanacak

Marriott, yatırımları artırarak KOBİ’lerin kazanmalarına destek olacaklarını belirtti. Kazançlarını artırmak isteyen işletme ve KOBİ’ler amazon.com.tr sayfasından satıcı hesabı açmaları yeterli olacak. Açılan hesapla birlikte Amazon’un lojistik hizmetleri, kolay listeleme, ödeme işlemleri, kredi kartı sahteciliğinden korunma yolları gibi birçok yardımcı alanla ilgili bilgilere sahip olunacak.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.