KOBİ ve esnaflar için yeni bir paket geliyor

DuyurularKobi Kredisi

MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısında konuşma yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “KOBİ’lerle alakalı 12 bankanın içinde bulunduğu paketle ilgili açıklamamız yarın olacak” dedi.

Berat Albayrak, yarın KOBİ’ler için özellikle Türkiye Bankalar Birliği ile 12 bankanın katılacağı çok önemli bir kredi paketinin açıklanacağı müjdesini önceden vermek istediğini belirterek, “Detaylarını yarın vereceğiz. Bu da yine reel ekonomimiz açısından çok önemli. Çünkü özellikle son çeyrekte yaşanan piyasadaki belirsizlik kaynaklı bu likidite daralmasını, gerek kamu tarafından, gerek finansal piyasalarda oluşacak bu likidite ile piyasanın yavaş yavaş çok daha etkin ve aktif bir şekilde toparlanması ve daha iyi bir konuma gelmesini, inşallah hep birlikte el ele vererek daha iyi noktaya gelmesini sağlayacağız.” diye konuştu.

Bakan Albayrak, ekonomiyle ilgili bazıları negatif bir hava estirmeye çalışsa da hiç bir şekilde Yeni Ekonomi Programı’ndan taviz verilmeyeceğini, bütçe ile alakalı sıkı duruşun devam edeceğini sözlerine ekledi. 16 yıldır adalet ekseninde icraatlar yapıldığını, ekonomideki büyümenin herkese eşit dağıtıldığını, 2019 ve sonrasında da ileri hedefler doğrultusunda çalışılacağını sözlerine ekledi.

Bakan Albayrak’ın konuşmasından sonra KOBİ’ler paketle ilgili ayrıntıları öğrenmek için yarınki yapılacak açıklamayı beklemeye başladılar.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , ,

You May Also Like

‘Kobi Değer Kredisi’ ile küçük işletmeler rahatlayacak
Amazon en değerliler sıralamasında Microsoft’u solladı

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular