Kızılay, Malatya’ya fabrika yatırımı yapıyor

Türk Kızılay’ı insanlığa afet vb. durumlarda sistemli ve hızlı bir şekilde ulaşmak için 38 milyon dolar değerinde fabrika yatırımı yapmak için kolları sıvadı.

Ülkemizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün cumhuriyetin kurulmasından sonra Hilal-i Ahmer Cemiyeti’ni Türkiye Kızılay Cemiyeti olarak değiştirdiği kuruluş yardıma muhtaç insanlara destek olmaya devam ediyor.

Kızılay insanlığa yardım etmeye devam ediyor

Amacı insanlığa yardım etmek

Kurulduğu 1868 yılından bu yana savaşta ve doğal afetlerde insanlara yardım etmek için canla başla çalışan cemiyet, Malatya’ya kuracağı ‘Afet Barınma Sistemleri’ fabrikasıyla dünyanın her yerindeki yardıma muhtaç insanlara hizmet etmek istiyor. Konuyla alakalı Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, fabrika için “Türkiye’deki modüler yapısal çelik ve hafif çelik noktasında afet temelli kurulacak ilk fabrika olacak.” ifadesini kullandı.

Malatya’ya kurulacak ve 1000 kişi çalışacak

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Malatya’da kurulacak afet barınma sistemleri fabrikasına ilişkin, “Yaklaşık 38 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Yan sektörlerle beraber bine yakın insan istihdam edilecek. Türkiye’deki modüler yapısal çelik ve hafif çelik noktasında afet temelli kurulacak ilk fabrika olacak.” şeklinde konuştu.

8 bin 600 kişiye iftar yemeği verildi

Güney komşumuz Suriye’de 8 yılı aşkın süren iç savaş dolayısıyla ülkemizin çoğu yerinde savaştan kaçan Suriyeli kardeşlerimiz için kalacak yer ve kamplar kurulmuştu. Kızılay, Ramazan ayına özel Malatya Beydağı Konaklama Tesisi’nde Suriyeli misafirler için iftar yemeği düzenledi. İftar etkinliğine 8 bin 600 kişi katıldı.

Ramazan, paylaşmak için fırsat

Kerem Kınık, Ramazan ayı için başlattıkları “Ramazanda Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye” kampanyasını sürdürdüklerini, kampanyayla yardıma muhtaç insanlara Türk Kızılay’ı olarak destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Kınık, amaçlarının 8 milyonu ülkemizde bulunan muhtaçlara yardım etmek için toplamda 15 milyon insanın yaralarını sarmak düşüncesinde olduklarını belirtti.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.