Katılım Bankası furyasına Emlak Katılım Bankası da eklendi

Cumhuriyetin ilk yıllarında evsiz, yoksul ve yetimlere kol kanat germek maksadıyla kurulmuş olan Emlak Bankası, 2000’li yıllardaki kriz nedeniyle kapanma sürecine girmişti.

Emlak ve Eytam Bankası kökleri 1926 yılına dayanan bir banka olmasına karşın yaşanan ekonomik kriz nedeniyle 17 yıldır tasfiye halindeydi. Tasfiye sürecini olumlu şekilde geçiren banka yeniden bankacılık sektörüne Emlak Katılım Bankası olarak geçiş yaptı.

Ülkemizde kurulan 6. katılım bankası oldu

Bankacılık sisteminin faiz üzerine kurulmasından dolayı halkın bazı kesimleri bankalar ile alışveriş ve işlem yapmak istememektedir. Bu durumdan yola çıkarak kurulan katılım bankaları faizsiz bankacılık hizmetleriyle toplumda hassasiyet gösteren kişilere de hizmet etme yolunu açtı. Emlak Katılım Bankası da bu amaçla hizmet etmek için açılan 6. banka oldu.

Ataşehir merkezli banka işlemlere başladı

26 Şubat tarihinde BDDK’dan bankacılık faaliyet iznini alan Emlak Katılım Bankası, İstanbul Ataşehir’deki merkez şubesinde 18 yıllık aranın ardından hizmete girdi. Merkez şubede bankanın genel müdürlük kısmı da faaliyetlerini buradan yürütecek. Eski adıyla ‘Emlak Bank’ diye anılan banka, yeni sayfasını katılım bankası olarak açarken bankacılık faaliyetlerine yeni adı ‘Emlak Katılım Bankası’ olarak devam edecek.

Hedef 7 bölgede 15 şubeye ulaşmak

Banka son zamanlarda ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıları gidermek, bankacılık sektöründe yenilikleri getirmek ve inşaat sektörü ve diğer sektörlerin yaşadığı maddi sorunlara çözümler bulmak için yola çıktı. Bu amaçla yola çıkan Emlak Katılım Bankası, 2019 yıl sonu itibariyle ülke genelinde hizmet etmek için 7 bölgeye açılıp 15 şubeye ulaşmak istiyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.