Kart borcunun ana parasını ödeyenden faiz alınmayacak

Vakıfbank, ekonomideki sıkıntılı günleri atlatmak için sabit gelirliler ve KOBİ’lere yönelik hazırladığı destek paketiyle dikkatleri üzerine çekti.

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, sorumlulukları gereği halkın tamamına ulaşmak için kart borcu olan herkese uyan 3 çeşit kampanya ayarladıklarını söyledi.

Başvuru patlaması bekliyoruz

1. kampanyalarının Ziraat Bankası’nın öncü olduğu kredi kartı yapılandırmasına benzediğini söyleyen Özcan, “Kredi kartı borçlusu müşterimizin diğer bankalarda kart borcu varsa ve yapılandırmak isterse o kartları bizim bankaya taşımak koşuluyla yardımcı olacağız. Bu kampanyadan 200 bin üzerinde başvuru patlaması bekliyoruz” diye konuştu.
Ayrıca Özcan, 100 bin TL’nin altında borcu olup takibe düşmüş müşterilere de kredinin ana parasını peşin yada 1 yıl içinde ödeyenlerden faiz almayarak kolaylık sağlayacaklarını söyledi.

4 milyon kişi kredi kartımızı kullanıyor

Genel Müdür Özcan, sözünün devamında: “Bizim 4 milyon civarında kredi kartımız var ve sektörde kart sayısında yaklaşık % 7 paya sahibiz ama kredi kartı hacminde ise yaklaşık % 6’lardayız. Kredi kartları harcaması bakımından 7. sıradayız” dedi.

KOBİ’lerimiz rahatlayacak

2. kampanyanın VakıfBank’taki ‘yapılandırma kampanyası’ olduğunu söyleyen Özcan, “3 milyon liranın altında bankamıza borcu olan ve 31 günden fazla aksaması olan 130 bine yakın müşterimiz var. Müşterilerimize önerimiz ‘Gelin sizinle de el sıkışalım, borçlarınızı uygun faiz oranı ve vadeyle yapılandıralım.’ Aylık 0.98 oranla 100 bin liranın altında (kredi) borcu olan tüketicilerin borcunu, 3 ay ödemesiz 36 ay vadeyle yapılandıracağız. Eğer ticari bir müşterimiz ise o zaman da 6 ay ödemesiz, 60 aya kadar vade vereceğiz” dedi.

Mehmet Emin Özcan, “Eğer borcu 100 000 lira ile 750 000 lira arasındaysa bu müşterilerimize aylık 1.25 faiz oranı ile aynı vade şartlarıyla; tüketicilerde 3 ay ödemesiz 36 ay, ticari firmalarda, özellikle KOBİ’lerde 6 ay ödemesiz 60 ay vade imkanı sunacağız. Onlara da 100 000 lira – 750 000 lira arasındaysa % 1.25 faiz oranını, 750 000 lira ile 3 milyon lira arasındaki müşterilerimize de aylık % 1.5 faiz oranını uygulayacağız.”

Takibe düşmeyen krediler

3. kampanyanın ise borcu temerrüde düşmemiş, borcunu ödemekte zorluk çeken, borcun vadesinin üzerinden 30 günden fazla zaman geçmiş müşteriler için yapıldığını söyledi. Müşterilerine yasal takibe düşmeden rahat nefes aldırmak istediklerini belirten Özcan, takipteki kredilerin faizinin sıfırlanmasına yönelik kampanya hakkında: “Müşterimiz, 100 000 liranın altında borca sahipse ve takibe düşmüşse ana para borcunu peşin ya da 1 yıl içinde ödeyen herkesten faiz almayalım diyoruz.” dedi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.