İşverene Müjde! Firmasını Bu Sisteme Taşıyanlar Kârlı Çıkıyor!

Günümüz şartlarında rekabet hat safhada bulunmakta. Şirketler artık kendi sektörlerinde yapacakları inovasyonlardan, personel memnuniyetine kadar birçok şeyi düşünmek zorunda. Bu bağlamda şirketlerin öğle yemekleri için personellerine sunduğu imkânları ele alalım.

Şirketler personellerine öğlen yemeği için iki imkân sunuyor. Birisi kendi bünyelerinde bir yemekhane oluşturmak ve personellerine öğlen yemeklerini burada vermek. Diğeri ise personellerine yemek kartı vererek, verdikleri kartı limitlendirip personellerin yemek özgürlüğüne müdahale etmemek. Personellerinizin öğlen yemeğini yemek kartı ile vererek şirketinizi kazançlı çıkarabilirsiniz. Personellerinize vereceğiniz yemek kartları sayesinde SGK İşçi Primi, SSK İşveren Hissesi, Damga Vergisi ve Gelir Vergisinden muaf olursunuz. Bu sayede şirketiniz çalışan başına yılda 5000 TL tasarruf etmek imkânı bulur. Ayrıca yemek kartları sayesinde şirketiniz yemek konusu ile ilgili muhasebe zorluklardan arınmış olur.

Şirket personelleri yemek kartını, öğlen yemeğinde, kafede, market giderlerinde harcayabiliyor. Yani personel yemek kartı ile birlikte iş aralığında kendi istediği gibi yeme içme özgürlüğüne sahip olabiliyor. Bu da personelin gözünde, şirketinin ona değer verdiğini, şirket için özel olduğu hissiyatını veriyor. Bununla birlikte personelin şirkete bağlılığı ve çalışma özverisi artıyor.

Konuyu şu şekilde özetleyelim; Şirketler yemek kartı kullanımı ile hem ekonomik anlamda tasarruf sağlamış oluyor hem de personel anlamında personel sadakati sağlayıp aynı zamanda personelinin özverisini artırmış oluyor.

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.