İş Bankası, KOBİ’lerin büyümesine katkıya devam ediyor

Finansİhracat

Kurulduğu günden itibaren müşterilerini memnun etmeyi kendisine düstur edinen İş Bankası, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere her geçen gün alternatif çözümler sunmaya devam ediyor.

İş Bankası yapmış olduğu yeni uygulama sayesinde müşterisi olan KOBİ’lerin ticari faaliyetlerini dünyaya açmasına, dijital imkanları kullandırarak satış yapmalarına yardımcı oluyor.

Amaç KOBİ’lerin işini büyütmek

İş Bankası, müşterisi olan KOBİ’lerin ticaret hacimlerini büyütmek maksadıyla dünyada adından söz ettiren e-ticaret platformlarından DHgate ile anlaşma sağladı. İmza töreninde DHgate CEO’su Diane Wang, İş Bankası Genel Müdür Yardımcıları Yalçın Sezen ve Şahismail Şimşek hazır bulundu. Yapılan anlaşmayla KOBİ’lerin ihracat kapasitesi artarken, dünyada farklı pazarlara ulaşım sağlıyor. Ayrıca İş Bankası, hiç ihracat yapmamış şirketlere mallarını dünya piyasasına satmaya destek oluyor.

Anlaşmayla ilk kez Çin dışında başka bir ülke platformdan satış yapacak

Çin’den sonra Türk satıcılar faydalanacak

Bilindiği üzere e-ticarette öncü DHgate, geçtiğimiz yılın Mart ayında ülkemizde ofis açmış ve sahip olduğu platform üzerinden Türk firmalarına dünyaya açılma fırsatı sağlamıştı. Böylelikle DHgate platformunda anlaşma uyarınca Çin firmaları dışında ilk kez Türk firmalar bulunurken iki ülke arasındaki ticari ilişkiler perçinleşmiş oluyor.

Banka KOBİ’lere cazip imkanlar sunuyor

Yapılan anlaşma gereği İş Bankası’na üye olan KOBİ’ler, yaptıkları e-ticaret işlemleri için ödedikleri bedellerde % 15 uygun ödeme yaparken taksit olanaklarından da yararlanabiliyorlar. Ayrıca girişimci kadınlara üyelik yapmaları durumunda çok cazip ve kazançlı paketler takdim ediyor. DHgate portalına 30 Haziran 2019’dan önce üyelik yapanlar 3 ay ücretsiz şekilde platformdan yararlanma fırsatını hak ediyorlar.

Banka yönetiminden görevli kişiler imza töreninde iki taraf açısından çeşitli işbirliği fırsatları hakkında karşılıklı görüş alışveriş yapıldığı ifade edildi.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Tags: , , , , , , , ,

You May Also Like

Bakan Pekcan, ihracatçıya desteğe devam edilecek
‘Dijital Dönüşüm Konferansı’nda İnsan faktörü ele alınacak

İdeal Şirket Yolculuğu | Kobi Destek

ROIVA Akademi eğitmenlerinden Hande Demirel'in İdeal Şirket Yolculuğu Kitabı Tüm D&R'larda...

Duyurular