İş arayanlar İŞKUR’a nasıl kayıt yapar?

İŞKUR, ülkemizde iş sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza iş olanakları sunan, istihdamı artırmaya yardımcı olup işsizliği önlemek için çalışan bir kurumdur.

Yurdum insanının ister nitelikli ister niteliksiz olsun herkese iş bulmak adına kendine düşen görevi tüm personeliyle yerine getirmek için uğraşan İŞKUR’a nasıl kayıt yapılır?

Bu haberimizde İŞKUR’a online kayıt yaptırmayı maddeler halinde sıraladık. Öncelikle internetten bir arama motoru vasıtasıyla işkur yazıp arama yapmalısınız. Sonra sırayla;

1- Çıkan ekranda İŞKUR web sitesine tıklayın. Açılan sayfada İş Arayan ve İşveren kısımlarının yanı sıra iş ilanları, işsizlik ödeneği, mesleki eğitim kursları, toplum yararına programlar, girişimcilik programları ve iş başı eğitim programları sekmeleri bulunmaktadır.

2- İş Arayan kısmında Giriş ve Üye Ol sekmelerinden yeni üyelik yapılacağı için Üye Ol tuşuna basılır. Çıkan ekranda onaylıyorum kısmını işaretleyip yeni çıkan ekranda kimlik bilgileri ile ilgili bölüm doldurularak ileri butonuna basılır.

3- Önümüze iletişim bilgileri ve şifre işlemleri sayfası gelir. Bu sayfada istenenleri doğru bir şekilde yazıp şifreyi de hatırlayacağımız şekilde yazıp ileri tuşuna basmalıyız.

4- Açılan ekranda yaptığımız bilgiler ve altlarında doldurmamız gereken yerler çıkıyor. Bunlar askerlik durumu, öğrenim durumu, vatandaşlık durumu, adres ve telefon bilgileri, mesleki durumunuz ile ilgili bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

5- Kişisel bilgiler ile ilgili bilgiler ve başvuru yapmak istediğiniz iş alanları bölümü doldurup daha sonra kaydet butonuna basarak işlem sonlandırılır. Bu işlemden sonra sayfadaki başvuru sekmesinde ister mesleğinizle ilgili yada toplum yararına başvuru işlemlerinden bir tanesini seçerek başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Daha geniş bilgi almak için Türkiye İş Kurumunun resmi internet sitesi  https://www.iskur.gov.tr adresine girerek gerekli bilgilere ulaşılabilir.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.