İş arayan gençler kariyer fuarları ile iş bulacak

İşsizlik, gençlerin günümüzdeki en önemli sorunu olarak biliniyor. Bunun yanında iş dünyası ise geleceği parlak ve donanımlı gençleri arıyor. Birbirini arayan iki kesim “Kariyer Fuarları” ile bir araya gelecekler.

İş dünyasının en çok aradığı çalışan tipi donanımlı, yetenekli, alanında bilgi sahibi olan genç beyinler olarak biliniyor. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi genç istihdamının artması için yeni bir proje başlattı. “Kariyer Fuarı” olarak adlandırılan proje ile işe ihtiyacı olan gençler ile iş adamlarını buluşturmak hedefleniyor. Mart ayından itibaren gerçekleştirilmesi planlanan “Kariyer Fuarları” gençlerde şimdiden heyecan uyandırdı.

KOBİ’ler ve şirketler rahatlayacak

“Kariyer Fuarları”‘nda yapıldığı bölgedeki KOBİ ve şirketlerin tamamı bulunacak. “Kariyer Fuarları” sayesinde o bölgedeki KOBİ ve şirketlerin eleman profili, şirketlerin elemanlardan beklentileri, genç beyinlerin kabiliyet ve yeterlilikleri ile ilgili veri bilgisi oluşturulacak. Proje ile hem genç istihdamı artacak hem de kalifiyeli eleman çalıştırma imkanı bulunmuş olunacak. Bu fuarlara kamunun farklı birimlerinden alanında uzman personeller de katılacak.

Bölgenin yetenekleri tespit edilecek

Fuarların yapıldığı yörelerde okudukları fakültelerde dereceyle mezun olmuş, zeki, çalışkan ve yetenekli gençler için özel kariyer yapma imkanı sunulacak. Üniversitelerde oluşturulan kariyer merkezleri sayesinde öğrencilere okula kayıt yaptırdıkları yıldan itibaren kariyerleri için rehberlik hizmeti verilecek.

Önümüzdeki Mart ayında başlatılması planlanan Kariyer Fuarları, öncelikle ülkenin en büyük üç ili İstanbul, Ankara ve İzmir de daha sonra yayılarak Trabzon, Erzurum, Antalya, Konya gibi merkezi illerde gerçekleştirilecek.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.