Ekonomik kriz Semerkand Yapı’yı da vurdu

İnşaat sektörü ülkemiz ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Ekonomideki dar boğaz İnşaat sektörünü de etkisi altına almaya başladı.

Ekonominin gelişmesinin en öndeki yapı taşlarından biri olan inşaat sektörü son zamanlarda zor günler geçiriyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında dövizdeki dalgalanmayla başlayıp doların son 16 yılın rekorunu kırdığı ülkemizde inşaat sektörü de bu dalgalanmadan nasibini aldı. Ekonominin canlanması için devletimizin yapmış olduğu hamlelere rağmen inşaatta kriz büyümeye devam ediyor.

Konkordato kervanına SEMERKAND YAPI’da katıldı

Yapılan destek hamlelerine rağmen ekonomik krizi en fazla hisseden inşaat sektöründe, ülke çapında tanınan firmalar her geçen gün birer birer konkordato ilan ediyorlar. Öyle ki DSG İnşaat, Gelecek Gayri Menkul, Palet İnşaat, Nafia İnşaat, AC Yapı, Metsan, Nuhoğlu, Emay, Satya ve Ceylan İnşaat gibi firmalar konkordato talebinde bulundu. Bu firmalara Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve kardeşi Çetin Çapan’ın 2005 yılında kurdukları Semerkand Yapı da dahil oldu.

SEMERKAND YAPI’ya üç ay süre verildi

Semerkand Yapı günümüze kadar 19 bine yakın konut yapan, 40 milyon lira sermayeye sahip şirketti. Yönetim kurulu başkanı Çetin Çapan, 20 Aralık 2018 tarihinde başkanlıktan ve üyelikten ayrılırken, Volkan Haldun Çapar şirketin yönetimindeki tek isim olmuştu.

40 milyon lira sermayesi bulunan ve bugüne kadar 18,500’den fazla konut üreten tek ortaklı şirkette, 20 Aralık 2018’de Çetin Çapan yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliğinden ayrılırken, şirketin yönetimindeki tek isim Volkan Haludun Çakar olmuştu. Şirketin konkordato talep duruşması 28 Mart 2019 tarihinde yapılacak.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.