İhracatçıya 2019’da 3.1 milyar liralık destek

Ekonomiyi canlandırmak adına hükümetten ardı ardına hamleler gelmeye devam ediyor.

Bilindiği gibi 2018 yılının Ağustos ayında dövizdeki dalgalanmayla başlayan, iğneden ipliğe çıkar çevrelerinin yaptığı zamlarla devam eden ekonomideki daralma ülkemiz ekonomisini çok zor durumda bıraktı. Hükümetin aldığı kararlar ve zamanında yapılan hamleler sayesinde 2018 yılı hedefleri tutturulmuş oldu.

Yeni yılla birlikte ekonomiyi canlandırmak adına cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir dizi önlem ve destek paketleri kamuoyuna duyuruldu. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “KOBİ Değer Kredisi”‘nin tanıtımını yaptı. KOBİ’leri mutlu eden Berat Albayrak’tan sonra Ruhsar Pekcan da ihracatçıları sevindirecek destek haberi verdi.

İHRACATA 3.1 MİLYAR DESTEK

İhracatçılar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın açıklamasıyla heyecana kapıldılar. Bakan Pekcan, “2019 yılında ihracatçılara 3 milyar 104 milyon TL destek vereceğiz.” diye konuştu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada “2019’da değişen ve gelişen ihracat portföyümüze uygun olacak şekilde ihracatçılarımıza 3 milyar 104 milyon liralık destek vereceğiz” dedi. “Hedefimiz ihracatçılarımızı yüksek teknolojili ve katma değerli ürünler ihraç etmeye yönlendirmek” açıklamasını yapan Pekcan, “2019 yılındaki ciddi kaynak artışı ile beraber ihracatçımızın faydasına sunulan bu destekler, daha yüksek katma değerli ihracatı teşvik ederek ihracatımıza yeni bir ivme kazandıracaktır” beyanında bulundu.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.