İhracatçı KOBİ’lere Vakıf Katılım takviyesi

Vakıf Katılımdan ihracatçı KOBİ'lere destek paketi

Vakıf Katılım Bankası, ihracatla uğraşan müşterilerine cazip kar oranları sunarak ticarette yaşadıkları sıkıntıları gidermek adına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Banka yetkililerinin verdiği bilgide, reel sektörün içinde bulunduğu duruma dikkat çekilerek düzenlenen paketin ihracatçı müşterilerine destek vermesi hedefleniyor.

Verilen kar dolar ve Euro cinsinden

Reel sektörün içinde bulunduğu durum dikkate alınarak hazırlanan paketle banka müşterisi olan KOBİ’ler, ihracat yapan şirketler yararlanabilecek. İhracatçı KOBİ’lerin yapmış oldukları ticarete katkıda bulunmak için hazırlanan pakette dolar olarak % 0,32 kazanç elde ederken Euro da ise % 0,25’ten başlayan ilgi çekici kar oranlarını alabilecekler. Banka yetkilileri destek kampanyasının 15 Mayıs-30 Eylül 2019 tarihleri arasında olacağı açıklandı.

Vakıf katılım müşterilerinin yanında

Katılım bankacılığına yeni bir boyut kazandırmayı düşünen Vakıf Katılım, ihracat yapan müşterilerine desteklerini artırmaya devam ediyor. Bu amaçla ihracatçı müşterilerinin yanında olup destekleri ise 6 ay geri ödemesiz 30 ay vadeli, 500 bin Usd ve 500 bin Euro kotalı şekilde maddi destek verilecek. Bu cazip destek paketinden Dış Ticaret Paketi’ni alan tüm KOBİ, ticari ve kurumsal müşteriler faydalanabilecek.

Amaç KOBİ’lerin dış ticaretine güç katmak

Vakıf Katılım müşterilerinin dış ticarette güçlerini artırmayı hedeflediklerini aktaran Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Vakıf Katılım olarak ihracatçı firmalarımızın dış ticarette rekabet güçlerini artırmak amacıyla yeni bir destek paketi hazırladık. Bu kampanyamızla, ihracat finansmanında maliyetimize yakın oranlarda bir finansman imkânı sağlamış olacağız.” diye söyledi.

Kurulduğu günden bu yana ülkemizin kalkınmasına, ihracatın artmasına verdiği pek çok projeyle öne çıktıklarını ifade eden Göktaş, “Ülkemizin ekonomik faaliyetlerinin canlanmasına, istihdam, üretim ve karlılığının artmasına önemli katkılar sağlayan ‘ihracatın’ gelişimi ve daha da canlanması için üzerimize düşen görevi büyük bir sorumlulukla yerine getirmeye gayret ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkemizin makroekonomik dengelerinin gelişime katkı sağlamayı sürdüreceğiz.” açıklamasını yaptı.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.