Hurda metaller liseli öğrencilerin ellerinde sanata dönüşüyor

Samsun’da “Hurdadan Sanata Projesi” kapsamında atık metaller liseli metal teknolojisi bölümü öğrencilerinin ellerinde sanat eserine dönüşüyor.

Samsun Ali Emine Kahvecioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, hurdada ki atık metal malzemelerden sanat eserleri yapıyorlar. Teknik Lisenin Metal Teknolojisi Alan Şefi Kazım Akgün, temel amaçlarının öğrencilerin elde ettikleri temel becerilerin ışığında kalan vakitlerini değerlendirmek olduğunu söyledi. Böylece çocukların öz güvenlerinin daha da sağlamlaşacağını ifade etti. Akgün, “çocuklar bu yaptıkları işler sonucunda aldıkları teorik dersleri ‘Hurdadan Sanata Projesi’ çerçevesinde pratiğe dönüştürüyorlar” diye söyledi.

Sanayi bölgelerindeki atık maddeler kullanılıyor

Öğrenciler sanayi bölgelerindeki atık metal malzemeyi topluyor. Atık maddeleri hayal güçlerinin etkisiyle ortaya çok güzel eserler çıkıyor. Metal teknolojileri alanı öğrencileri “Hurdadan Sanata Projesi” ile hem geri dönüşüm açısından katkı sağlarken hem de el becerilerini ve yeteneklerini geliştirmeye katkı sağlıyorlar.

İlginç fikirler ortaya çıkıyor

Samsunlu öğrenciler metal teknolojisi alan öğretmenlerinin yönlendirmesiyle kendi fikirlerini ve istediği bir eşyayı oluşturmanın hazzını duyarak çok güzel işler, eserler ortaya çıkarıyorlar. Öyle ki öğretmenlerinin tahmin ettiklerinin dışında öğrencilerden çok orijinal fikirler ve işler yapıldığı sonucunu görüyorlar.

Öğrenciler projede olmaktan çok memnun

“Hurdadan Sanata Projesi” bünyesinde faaliyetlere katılan öğrencilerin çoğu bu projede olmaktan ve yararlı işler yapmaktan memnun olduklarını ifade ediyor. Öğrenciler, “artık malzemelerden hurdacıda bulduğumuz parçalardan ilginç fikirler çıkıyor ve bu fikirleri eser haline getiriyoruz. El becerilerimiz be bilgimiz daha çok artıyor.” şeklinde görüşte bulundular. Okul yöneticileri sipariş üzerine seri üretim yapmayı da düşünüyor.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.