Halkbank’ta kredi kartı yapılandırmasına destek olacak

Ülkemizde hükümetin aldığı kararla milyonlarca kredi kartı kullanıcısının merakla beklediği haberler ve destekler bankalardan gelmeye başlarken bu destek furyasına Halkbank’ta katıldı.

Bankalararası Kart Merkezi’nin açıkladığı verilere göre ülkemizde 60 milyona yakın kredi kartı kullanıcısı bulunuyor. Türkiye’de 56 milyona yakın olan yetişkin nüfusun yüzde 40’ının bir ya da birden fazla kredi kartı kullandığını, buda her 5 kişiden 2’sinin kredi kartı sahibi olduğu anlamına geliyor. Borçlarını ödemekte zorlanan kredi kartı kullanıcılarının oranı ise her geçen gün artıyor.

Kart borçlarına hükümetten destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve ekonomi yönetiminin üzerinde ısrarla durduğu kredi kartı sahiplerinin borçlarını ödeyememe sorununa dikkat çekmişti. Halkbank yapmış olduğu başka bir uygulama ile ekonomi yönetiminin çağrısına uyarak bir süre önce  KOBİ kredilerinde  faizlerin yüzde 50’sini silmişti.  Kredi kartları ile alakalı bankalardan uygun kredi olanakları gelmeye devam ediyor. Halkbank birikmiş kredi kartını ödemekte zorlanan, kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine Halk Destek Kredisi kullandıracağını açıkladı.

Açıklamaya göre kredi kartı borçları yüzde 1.10 faiz oranıyla taksitlendirildiği gibi taksit sayısı 60 aya kadar uzatılabilecek. Destek kredisini kullanmak isteyenlerin gelir durumlarına uygun ödeme planları oluşturmaları da mümkün olabilecek.

KAYNAK: Kobilgi Haber

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.