GOOGLE’den yenileme

Quality rater guideline yenilendi

Google aylar sonra quality rater guideline’larını yeniledi. Quality Rater’lar Google tarafından görevlendirillen ve maaşı ödenen insanlar. Sayfaların kalitesini puanlayarak Google algoritmasını besliyor. Bir quality rater’in verdiği düşük puan o sitenin düşmesini sağlamaz. Sadece Google’ın testini gerçeklestirir.

Kaliteyi ölçen bir rehber

Quality Rater’ların kaliteyi nasıl ölçebileceklerini öğreten bir rehber diyebiliriz. Kalite koşullarını belirtiyor ve bu bize de doğru bakış açısını yansıtıyor. 166 sayfadan ibaret ve biraz uzun, ama merak edenler okumalı bence çünkü çok değerli bilgiler içeriyor. Mesela yazar otoritesi YMYL sayfaları için çok degerli bunu biliyoruz, ancak otoritenin önemli olmadığı sektörlerde de bilginin otoritesinden ziyade belki de sadece ne kadar eğlendirildiği ölçüĺüyor. O memnuniyeti zaten paylaşımlardan kolayca ölçebilirler. LSI yöntemi de doğallığı ve yeterliliği ölçer. Özetle bu işe gönül verdiyseniz vakit ayırıp okuyun derim.

E-ticaret datalarını google ücretsiz sunacak

NOT: Google Gmail datasını tarıyor

Google Gmail datasını tarayıp e-ticaret’teki satın almalara erişiyor! Buna neden haber yapacak kadar şaşırıldı anlamadım. Bu kadar servisi Google neden ücretsiz sunuyor sizce? “Bir ürüne para ödemiyorsan ürün sensin” Bunu hatırlamakta fayda var.

Yazı: Alper Bozdemir | Peal Peak Agency, Kurucu

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.