Google, site hızını önemsiyor

Site hızı hem kullanıcı hem de Google için ÇOK Önemli

Google ve Kullanıcı için mobil site hızı neden bu kadar önemli?

1) Herkes bizim kadar şanslı değil ve 4g ile bağlanmıyor ve herkesin İphone’u da yok. Mesela Afrika’da insanlar 2G internet hızı ile bağlanıyor ve hala daha işlemcisi çok yavaş Motorola cep telefonları kullanılıyor. 3G baz alınır o yüzden. Biz 3 saniyede girebiliyorsak en azından onlar da 6 saniyede girebilsin hesabı.

2) Tarama bütçesi: Google’ın takdir edersiniz ki milyarlarca tarayacak sitesi var dünyada. E o halde 2 saniyede 5 sayfa görebileceği seçeneği mi yoksa 25 sayfa görebileceği seçeneği mi tercih eder sizce?

3) 3,7 saniyeden sonra dönüşüm şansınız ciddi oranda azalıyor. Sağladığınız olumlu hız tecrübesi memnuniyeti ve satışı arttırıyor.

4) Genel kullanım deneyimi artıyor ve daha çok sayfa ziyaret ediliyor, aksi takdirde kullanıcı sabredemeyip çıkıyor ve onu rakibe kaptırıyorsunuz.

5) İnsanların dikkat süreleri azaldı. Algıyı etkileyen çok fazla unsur var. Reklamlar, hayat, ses, stres hepsi bir arada insanların felaketi olmuş. Bu sebeple de 2 saniyeniz var kullanıcının dikkatini ya yakaladınız ya da kaçırdınız.

Yazı: Alper Bozdemir | Peal Peak Agency, Kurucu

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir

E-ticaret Altyapısına Sahip Bir Websiteniz Var Mı?

KOBİlere Özel Ücretsiz Dijital Pazarlama Analizi

Kobiler yapay zekaya hazır mı?
Hibe / Teşvik / Kredi
#KOBİSOR

Kobi testini çözmek için hemen tıklayın.

Yönlendirme.

Metin gelebilir.